Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ani se skvělým Čepelákem tým nezvítězil

30 2000
T ř e m o š n i c e - Motokrosový tým Orion Litomyšl složený výhradně ze zahraničních jezdců se stal potřetí za sebou vítězem mezinárodního mistrovství České republiky družstev. V Třemošnici před 5000 diváků nasbírali Belgičané Patrick Caps a Danny Theybers a Rakušan Erwin Machtlinger 17 bodů. O pouhé tři body porazili česko-nizozemskou trojici Václav Haas, Jiří Čepelák a Marcel van Drunen, kteří reprezentovali tým Pap Oil Racing. Bronz získal s 29 body M-Car Otrokovice zásluhou Jana Brabce, Petra Masaříka a Miroslava Kučírka. Suverénem odpoledne byl Jiří Čepelák, který na yamaze 250 ccm dominoval oběma rozjížďkám.

Suverénem odpoledne byl Jiří Čepelák, který na yamaze 250 ccm dominoval oběma rozjížďkám. Ve společné jízdě kubatur do 125 a 500 ccm se z vítězství radoval Machtlinger. "Jirka Čepelák byl suverénní, ale v tom je specifická soutěž týmů, že jednotlivec sám příliš nezmůže," radoval se manažer vítězného týmu Petr Kovář.

Orion o svém vítězstvím rozhodl až v dramatické závěrečné jízdě, když se Machtlinger i Theybers museli vypořádat se ztrátami po pádech. Po stíhací jízdě a výpadku několika jezdců z předních pozic stačilo nakonec čtvrté místo Theyberse, desátého jezdce letošního mistrovství světa do 250 ccm, k odsunutí Pap Oilu na celkovou druhou pozici.

Výsledky - družstva:
1. Orion Team Litomyšl I. (Caps/Bel., Theybers/Bel., Machtlinger/Rak.) 17 bodů, 2. Pap Oil Racing Team (Haas, Čepelák, Van Drunen/Niz.) 20, 3. M-Car Otrokovice (Brabec, Masařík, Kučírek) 29, 4. Nitra Team (Štaufer/SR, Bučenec/SR, Bauer/Rak.) 32, 5. Delta-Husqvarna Racing Team (Traversini/It., Bricca/It., Dinni/It.) 38, 6. Orion Team Litomyšl II. (Marek, Brumla, Grosskopf/Rak.) 60.

Výsledky - jednotlivé jízdy:
125 a 500 ccm: 1. Machtlinger, 2. Bauer, 3. Van Drunen.
125 a 250 ccm: 1. Čepelák, 2. Theybers, 3. Masařík.
250 a 500 ccm: 1. Čepelák, 2. Masařík, 3. Bricca.
Junioři - družstva: 1. LR Cosmetic (Simko, Loub, Heger) 11 bodů

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze