Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ani o svátcích nejde sport stranou

23 2000
P a r d u b i c e - Jsou tu Vánoce, svátky klidu a pohody. Většina z nás se až na Štědrý den vymaní z mumraje předvánočních nákupů a slastně se v kruhu rodinném usadí k televizi, vyrazí na štědrovečerní procházku, obvolá příbuzné a známé a pak už čeká jen večeře, rozzářený stromeček, koledy a dárky. Zajímá vás jak prožívají tuto dobu špičkoví sportovci? Některým z nich jsme položili jedinou otázku - Jsou pro vás vánoční svátky dobou, kdy si odpočinete od sportu, nebo stále pokračuje vaše příprava?

Otakar Janecký, kapitán hokejistů HC IPB Pojišťovna Pardubice: "Každý rok jsem na vánoční svátky doma v Pardubicích. Letos nemusím spěchat do Finska, takže se těším na klid, pohádky, dárečky, štědrovečerní večeři. Je to doba, kdy jde hokej stranou."

Jan Vodehnal, český reprezentant v duatlonu: "Musím se přiznat, že stále sportuji. Je to ale takové sportování pro radost. Hodně si všímám krajiny a lidí kolem sebe. Je to doba spíše takového odpočinku a tak trénink má regenerační charakter."

Petr Kuchař, motokrosař Orion Teamu Litomyšl: "Hned začátkem ledna budu startovat na závodech v Dortmundu, tproto budu muset na motokros myslet dost usilovně a trošku i trénovat. Přes svátky budu u rodičů v Krkonoších, kde si určitě rád zalyžuji."

Tomáš Doležal, biker týmu Rubena Fort MTB Moravská Třebová: "Snažím se trénovat spíše před Vánocemi. Letos jsem strávil toto období na horách a zalyžoval jsem si. Na Vánoce si dávám tři dny volna, odpočívám a koukám se na televizi. Trávím to v pohodě a v klidu doma."

Daniel Waciakowski, letošní vicemistr světa v kickboxu: "Trénuji většinou stále. Tentokrát to však bude trošku jiné, protože mám hned po Vánocích zkoušky na vysoké škole, takže se budu učit. Většinou však byly vánoční svátky obdobím, kdy jsem měl prázdniny, takže jsem naopak trénink ještě zvýšil. Na začátku ledna mě vždy čekaly nějaké závody."

Petr Polanský, pětinásobný účastník triatlonového Ironmana na Havaji: "Samozřejmě o Vánocích je vše tak, jak má být. Nejprve se nabaštit a pak, až je klid, se jít proběhnout. Trénink to není, ale rád se jdu s kamarády nebo se synem proběhnout, zajezdit si na kole či si zaplavat do bazénu. Svátky určitě musí být i za pohybu."

Radek Tichý, cyklokrosař ETA Teamu Hlinsko: "Trénuji pořád. Dokonce i na Štědrý den máme naplánován trénink, volno budu mít až potom. Odpočinu si pouze v pondělí po Štědrém dnu a pak zase bude příprava pokračovat. Někdy to vyjde tak, že máme volno i na Štědrý den, letos bohužel ne. Takže pořád jezdím na kole."

Josef Macháček, účastník Rallye Paříž-Dakar na čtyřkolce: "Zrovna přemýšlím nad tím, zda někdy budou Vánoce klidné. Snažím se o to, abych do rodinného života nemíchal závody, ale ono to moc nejde. Od rána do večera žiju přípravou na Rallye Paříž - Dakar. Je to tak dlouhý, specifický závod, před nímž se nedá v přípravě nic ošidit. Už počtvrté tak budou Vánoce ve stresu."

Jakub Hanák, veslař ČVK Pardubice, bronzový medailista z juniorského MS: "Od sportu si vůbec neodpočinu. Štědrý den a Silvestr mám sice volný, ale jinak se trénuje pořád naplno. Tímto obdobím vlastně začíná nový tréninkový cyklus."

Lukáš Dryml, mistr Evropy juniorů do 19 let na ploché dráze: "Přemýšlím, že bych si na Štědrý den dopoledne šel ještě s bráchou zajezdit na motokrosovém motocyklu. Přes vánoční svátky bych chtěl chodit i do posilovny, ale skončí to asi tak, že se mi nikam nebude chtít. Týden volna by určitě neškodil.

Adam Svoboda, hokejový brankář HC IPB Pojišťovna Pardubice: "Před Vánoci trénujeme dvakrát denně, ale na trénincích je už znát předvánoční nálada, takže jsou trošku odlehčené. Na Vánoce však bude klid a už se na ně těším."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze