Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Angličané v Mnichově vyhráli, Němce držel jen třetí Čejka

David Horsey, vítěz BMW International Open 2010. | foto: AP

28 2010
Ve dvou hodinách se zřítil sen Bradleyho Dredge posunout se vítězstvím v Mnichově k možné nominaci do týmu pro Ryder Cup. Velšský golfista byl ještě na deváté jamce finálového kola BMW International Open jasně v čele, pak ale přišly jeho potíže. Díky nim se k titulu dostal Angličan David Horsey a na dělené třetí místo se vyšplhal Alex Čejka.

Dredge, jenž byl před bavorským turnajem na 84. místě finančního žebříčku Race To Dubai s výdělkem něco málo přes 154 tisíc eur, stál před životní šancí. Nejvyšší podíl z dvoumilionové dotace by jej dostal kamsi blízko pod vrchol.

Jenže po vcelku dobrém nedělním začátku, jímž Dredge dokonce vylepšoval své skóre až na průběžných -20 a udržoval si ve vedení náskok, přišla tragická série na sudých jamkách.

Bradley Dredge, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Bradley Dredge, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Od desáté na nich šestatřicetiletý ostrovní hráč zapsal postupně tři bogey a jedno double bogey. "Ta šestnáctka mě skolila. Rozhodl jsem se hrát přes vodní překážku a nedokázal jsem ji překonat. Jsem sám na sebe opravdu rozhněvaný," nadával si.

Až zase na osmnácté jamce se Dredge vzchopil a prostřednictvím birdie zachránil dělené třetí místo.

Vítěz je z Manchesteru

Pořadatelé stanovili program tak, aby závěrečný flight přišel do klubovny pokud možno před čtvrtou. Na velké obrazovce u osmnácté jamky se v hodinu chvíli rozběhl přímý přenos z osmifinálového zápasu mistrovství světa ve fotbalu mezi Německem a Anglií.

Návštěvy až téměř k dvaceti tisícům lidí byly ostatně ozdobou letošního turnaje v Eichenreid Golf Clubu a publikum sportovně oslavilo vítěze, přestože se jím stal Angličan.

Ross Fisher, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Ross Fisher, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Pětadvacetiletý Horsey má "fotbalový" původ, je z Manchesteru, ale na to ve chvílích, kdy si vychutnával premiérové vítězství na European Tour (dvakrát vyhrál na Challenge), asi nemyslel.

"Ani v těch nejdivočejších snech včera v noci bych si nemohl nechat zdát, že vyhraju, když ztrácím pět ran," radoval se.

Vítěz ozdobil své finálové kolo pěticí birdie, dvě zahrál na šestnácté a poslední jamce. Anglický triumf na německé půdě dokonal druhý v konečném pořadí Ross Fisher. jen o ránu horší než Horsey.

Propadáky favoritů

O třetí místo se podělilo pět hráčů. Jedním z nich je Čejka. Vzal za to od začátku jako v předešlých dvou kolech. Po první devítce měl ve skórkartě tři birdie a zbytek samé pary.

Ty hrál dál, až v samotném závěru (16. a 17. jamka) dorovnal svůj výsledek v kole přesně na úroveň toho pátečního a sobotního: 67 (-5).

Rodák z Mariánských Lázní, hovořící česky, se tak stal nejlepším německým reprezentantem v Mnichově. Dalším je na dělené jednadvacáté pozici Martin Kaymer, jiní domácí hráči se na přední příčky neprosadili, na tomto poli Angličané Němce předčili.

Alex Čejka, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Alex Čejka, čtvrté kolo BMW International Open 2010.

Dobré počasí a vstřícné hřiště zapříčinily, že ani jeden z šestasedmdesáti golfistů, kteří prošli cutem do druhé části, nezahrál v součtu čtyř kol plusový výsledek.

Německý veterán a masivně povzbuzovaný Bernhard Langer se s bilanci -6 musel spokojit s děleným 61. místem. Stejný výsledek jako dvaapadesátiletý golfista zahrál i jeho krajan Marcel Siem, o třiadvacet let mladší.

Turnaj nevyšel jednomu z aspirantů na místo v evropském rydercupovém týmu Alvaru Quirosovi. Španěl zahrál v neděli +4 a zařadil se k výše jmenovaným Němcům.

Propadák zažil v Mnichově Paul Casey, sedmý hráč evropského finančního žebříčku. Angličan pokazil víkendová kola (dohromady +5) a horší než on byli už jen dva hráči z víkendového programu.

bmw international open - konečné výsleky

Par 72: 1. Horsey 270 (69+67+67+67) -18, 2. Fisher (oba Angl.) 271 (69+66+66+70) -17. 3. Čejka (Něm.) 272 (71+67+67+67), Dredge (Wal.) 274 (64+67+67+74), Larrazábal 274 (66+66+72+68), Cabrera-Bello (oba Šp.) 274 (71+67+66+68), Ferrie (Angl.) 274 (67+67+70+68) všichni -16.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze