Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Angličané prodávali přes internet golfové padělky z Číny

Golf - ilustrační. | foto: Profimedia.cz

23 2010
Když se americký prezident George W. Bush v roce 2003 dostavil do hotelu v Šarm el Šejchu na jednání o blízkovýchodních vztazích na golfovém vozíku, odlehčilo to situaci.

Ne že by Bush, egyptský prezident Husní Mubarak a saúdskoarabský král Abdullah následně dali regionu trvalý mír, ale aspoň to přispělo popularitě golfu. Jiné věci ji zase oslabují. Vyberte si z našeho pelmelu.

Jedenáctkrát hole-in-one

Obrázek politika na golfovém hřišti dnes nikoho nepřekvapí, i když jde o to, jaký politik je v této situaci spatřen. No, spatřen zrovna ne, takže o obrázek v následujícím případě taky nejde....

Bývalý americký prezident George W. Bush na golfu.

Bývalý americký prezident George W. Bush na golfu.

Raději znovu a faktograficky. I když fakta jsou v tomto případě poněkud zvláštní... Těžko uchopitelný případ se jmenuje Kim Čong-il a jeho oficiální životopis.

Agentura Reuters přinesla zajímavosti z tohoto dokumentu, jenž je určen obyvatelům Severní Koreje. Podle něj má Velký vůdce fotografickou paměť, umí pilotovat nadzvukovou stíhačku, zkomponoval několik oper hraných po celém světě a pozor - zahrál jedenáctkrát hole-in-one hned v prvním kole golfu, které kdy obešel.

Náruživí golfoví prezidenti

Že je americký miliardář Donald Trump vášnivým golfistou a také masivně investuje do výstavby hřišť, není žádnou novinkou. Už je to přes dva týdny, co oznámil úmysl kandidovat na prezidentský úřad. A čeho k tomu chce využít? Golfu, samozřejmě.

Jeho speciální pořad The Fabulous World of Golf na stanici Golf Channel má za hosty celebrity a populární sportovce. Trump by údajně na této masově populární platformě diskusemi s pečlivě pozvanými hosty nenásilně vysvětlil svůj volební program.

Golf se vůbec míhá v různých formách a podobách nejroztodivnějšími politickými kampaněmi.

Bývalý americký prezident Bill Clinton na golfu.

Bývalý americký prezident Bill Clinton na golfu.

Například kandidát na post kalifornského guvernéra Jerry Brown chtěl nějak poděkovat za podporu, jíž se mu dostalo od bývalého prezidenta USA Billa Clintona.

Řekl mimo jiné: "Byl ve svém úřadě skvělý. Nikdy si nezapomněl odskočit na partičku golfu do Palm Springs."

Byznys na hřištích

Moc chuti do golfu naopak asi nemá jiný nadšenec této hry Angelo Mozilo. Syn italských emigrantů a donedávna jeden z nejlépe placených top manažerů na světě je momentálně vyšetřován kvůli rozsáhlé zpronevěře.

Do jeho machinací byly údajně zapleteny také tři golfové kluby - Sherwood Country Club v Thousand Oaks, The Quarry v La Quintě (oba v Kalifornii) a Robert Trent Jones Golf Club v Gainesville ve Virginii.

Golfové hřiště Thousand Oaks - dějiště turnaje Chevron Golf Challenge hostitele Tigera Woodse.

Golfové hřiště Thousand Oaks - dějiště turnaje Chevron Golf Challenge hostitele Tigera Woodse.

Zkrátka - peníze hledej za vším. V Řecku se bohatí lidé zbavují svých domků na golfových hřištích. Využívali je jako chaty a letní rezidence, teď je odtud krize vyhání doslova po stovkách. Některé nemovitosti nakupují cizinci, na jiných stále visí cedule "na prodej".

Miliony před internet

A nakonec jedna zpráva, týkající se českých golfistů a vztahující se (konečně) k titulku. U londýnského soudu stanula trojice anglických padesátníků kvůli případu, popsanému jako "největší padělatelský komplot na internetu".

Skupina obchodníků (vyšetřováno je dalších šest) nabízela přes webový mall golfové hole a další značkové vybavení, ovšem pocházející z nelegální výroby v Číně. Prodej padělků jim podle informací vyšetřovatelů vynášel po čtyři roky miliony liber.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze