Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Angličané ovládají Wentworth, autor změn Els se dočkal kritiky i obhajoby

Luke Donald, druhé kolo BMW PGA Championship. | foto: AP

21 2010
Domácí ekipa ovládá po druhém kole BMW PGA Championship na hřišti v anglickém Wentworthu. Jeho inovovaný design dál vzbuzuje vášně, ale některé výkony dokládají, že nízká čísla se na něm hrát dají, přestože je teď považováno za brutálně těžké. Lídr Luke Donald má skóre šest ran pod par.

Donald se postavil na stranu autora změn Ernieho Else. "Líbí se mi," nechal se slyšet po hře. "Musíte si teď opravdu dobře rozmyslet, co a jak budete hrát," doplnil. Hřiště s parem 71 je dějištěm turnaje o podíly z celkové dotace 4,5 milionu eur.

Vedoucí muž předvedl dva vzácně vyrovnané výkony, v obou kolech zapsal 68 ran. Jen ve čtvrtek se vyvaroval bogey, kdežto v pátek mu jedno uteklo, takže musel ztrátu nahrazovat jedním birdie navíc.

Podobně jako Donald jsou za ním na děleném druhém místě tři hráči z druhé padesátky evropského finančního žebříčku Race To Dubai - další Angličané Ross Fisher a Danny Willett, který vedl po kole úvodním, a do třetice James Kingston z Jižní Afriky.

Nejvýše postaveným hráčem z okruhu předpokládaných favoritů je další Angličan Paul Casey. "Hrál jsem agresivně a vyplatilo se to," konstatoval lakonicky muž, jenž má spolu s dalšími třemi účastníky skóre -5.

O ránu horší Els (na snímku), terč mnohé kritiky, se drží slušně, zahrál dvakrát těsně pod par a s průběžným skóre -3 mu patří průběžná dělená devátá pozice.

Ernie Els, první kolo BMW PGA Championship 2010.

S turnajem se čestně rozloučil Ian Poulter. Anglický lídr Race To Dubai po katastrofálním čtvrtku (78 ran) zahrál druhé kolo na -2 a dokázal, že náročné hřiště není zcela nad jeho síly.

Spolu s ním se s turnajem loučí další favorité - Španěl Alvaro Quiros, jenž zahrál v pátek šest ran nad par, Němec Martin Kaymer, který hrál první letošní turnaj na evropském území, i další Španěl Miguel Ángel Jiménez.

Namále měl i Lee Westwood. Nejlepší hráč kontinentu loňské sezony šel hřiště v paru, patnáctá jamka mu však ujela: triple bogey. Denní výsledek +3 znamenal celkově +2, a jelikož Angličan hrál už dopolední program, musel podstoupit balancování na hranici cutu, než skončila odpolední část.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze