Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Angličan Rose prolomil americké prokletí. Po sedmi letech se dočkal výhry

Justin Rose se dočkal premiérového vítězství na americké PGA Tour | foto: AP

7 2010
Justin Rose patřil mezi velké talenty světového golfu, ale během sedmi let na PGA Tour nedokázal předvést čtyři vyrovnané výkony a vyhrát turnaj. Až do neděle, kdy ve velkém stylu triumfoval na Memorialu, turnaji legendárního Jacka Nicklause.

Rose se do podvědomí golfové veřejnosti zapsal jako velký talent ve svých sedmnácti letech, kdy na British Open skončil tehdy ještě jako amatér na čtvrtém místě. Následně přešel k profesionálům, ale jednadvacetkrát po sobě neprošel cutem.

Jack Nicklaus, Justin Rose, Memorial

Ač na PGA Tour Rose nepředvádí špatné výkony, až dosud se mu nedařilo zahrát dobře všechna čtyři kola. Na Memorialu zvládl finiš, ve kterém chybovali všichni jeho konkurenti, ve velkém stylu - nedělních osmnáct jamek prošel bez bogey. Naopak zaznamenal šest birdie a v neděli byl o sedm ran lepší než druhý Fowler.

Justin Rose s rodinou, Memorial

"Už několikrát jsem byl hodně blízko, " řekl Rose na osmnáctém greenu s dcerkou v náručí. Také poděkoval trenérovi a psychologovi, kteří podle Rose stojí za jeho úspěchem.

Rickie Fowler, Memorial

Phil Mickelson i na Memorialu ukázal, že je králem záchranných úderů. Na patnáctce se po druhé ráně ocitl na asfaltové cestě. Místo dropování se však rozhodl pro trojku dřevo a odpal z toho pro golfistu neobvyklého povrchu. Po čisté ráně se objevil sice na šestnácté jamce, ale v relativně dobré pozici pro hru k praporku. Patoval do záchrany paru, ale místo toho předvedl trojputt a zapisoval double bogey, klesl na -10 a tím ztratil své šance na vítězství.

Mickelson se nakonec dělí o páté místo s Ryanem Moorem a Timem Petrovicem a opět mu nevyšel pokus sesadit Tiera Woodse z čela světového žebříčku. Woods loni stejně jako letos Rose vyhrál, ač do finále vstupoval se ztrátou čtyř ran. Ale o tomto víkendu byl Woods v jiné situaci - na vítězství mohl pomýšlet jen těžko a těžce bojoval se svou hrou.

Tiger Woods, Memorial

Výsledkem bylo 72 ran, celkové skóre -6 a devatenácté místo. O špatných časech Tigera Woodse svědčí i to, že je to poprvé v jeho kariéře, kdy ve finálovém kole Memorialu nezahrál pod sedmdesát ran.

Alex Čejka nenapravil pokažené třetí kolo a v neděli zahrál 73 ran, o úder lepší výkon než v sobotu. Jelikož kazili i ostatní, udržel se na 28. místě, o které se dělí s J. B. Holmesem, Camilem Villegasem, Benem Curtisem a Carlem Petterssonem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze