Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mezi dospělými půjdou sporty kombinovat čím dál hůř, tuší Drahotová

Anežka Drahotová si o víkendu zaběhne pražskou Grand Prix. | foto: PIM

4 2014
Často se o ní píše jako o sportovním multitalentu. A pravda je, že málokdo si tohle označení zaslouží víc: Anežka Drahotová zatím úspěšně zvládá kombinovat chůzi, cyklistiku a běh. Ten znovu přijde na řadu v sobotu, kdy se postaví na start desetikilometrové Birell Grand Prix v centru Prahy.

Kdekdo předpokládal, že po přechodu mezi dospělé už Drahotová zvolí jen jeden sport, ten, ve kterém se cítí nejsilnější. 

Jenže který by to měl být? Letos získala v chůzi titul juniorské mistryně světa a bronz z evropského šampionátu žen, na kole pak ovládla ostravský Memoriál Jana Veselého. A naposledy o minulém víkendu vybojovala bronz v běhu na 1500 metrů na republikovém šampionátu do 22 let. 

Je tedy možné, že bude kombinovat tři sporty i v dalších letech? „Samozřejmě si uvědomuju, že s postupem do dospělé kategorie to bude čím dál těžší,“ tuší devatenáctiletá atletka z Rumburka.

Přijde tedy brzy nějaké zásadní rozhodnutí? Chystáte se zaměřit jen na jediný sport?
Během příštího roku asi nějaká změna přijde. Zatím jsem sporty kombinovala taky proto, že třeba kolo mi hodně pomáhalo v objemové přípravě. Pak už by byla škoda nevyužít toho, že mi to šlo.

Ve všech sportech ale asi dlouhodobě opravdu uspět nejde, že?
Určitě ne. Nedá se věnovat všemu na sto procent. Příští rok se asi zaměříme víc na jednu věc, už kvůli přípravě na olympiádu, která se pomalu blíží. Ale zatím musím říct, že se ve všem zlepšuju a různorodý trénink mi pomáhá. Navíc je to zábava.

Přesto: kombinovat tři sporty musí být velká zátěž. Jak relaxujete?
Po závodech vždycky jdu na masáž. Ani napuštěná vana není špatná, ale masáž pomáhá nejvíc. A spánek, i když někdy se po těžkém závodě usíná špatně.

Jaký by musel být výsledek v sobotní Grand Prix, aby se vám usínalo lépe?
Teď to nedokážu říct. Příprava na Curych a mistrovství světa juniorů byla náročná, navíc jsme se v poslední době zaměřovali hlavně na kolo. Ale doufám, že se mi povede zaběhnout takový čas se kterým budu spokojená. 

A to by byl jaký?
Ráda bych běžela na hranici osobního rekordu.

Jaké místo má vůbec běh na deset kilometrů v širokém seznamu tratí, které běháte, chodíte či jezdíte?
Bude to pro mě důležitý závod. Chtěla bych si vyzkoušet, jak rychle tuhle trasu zvládnu zaběhnout, láká mě i srovnání se světovou elitou. To, že si s nimi můžu stoupnout na start a snažit se jich udržet co nejdéle, mě hrozně baví.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze