Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Andrle vyhrál závod Kolem Slovenska

30 2000
H u m e n n é - Český cyklista René Andrle z profesionálního týmu druhé divize Wüstenrot-ZVVZ se stal celkovým vítězem 44. ročníku závodu Kolem Slovenska. Rozhodla o tom závěrečná pátá etapa, nedělní časovka na 28 kilometrů z Humenného do Baškovců a zpět, ve které Andrle zvítězil časem 37:33. Na druhém místě v celkovém pořadí skončil se ztrátou jedné minuty Lucemburčan Kim Kirchen ze slovenského družstva De Nardi. Třetí místo obsadil český reprezentant do 23 let Ondřej Fadrný s odstupem dalších dvou vteřin.

Časovka se stala záležitostí cyklistů týmu Wüstenrot-ZVVZ, kteří v ní obsadili první, druhé i třetí místo. Andrle byl o 31 sekund rychlejší než Tomáš Konečný, 50 vteřin na vítěze ztratil Slovák Ondrej Slobodník.

Šestadvacetiletý Andrle startoval v závodu Kolem Slovenska podruhé, před dvěma lety se mu ale nedařilo a pouze rozjížděl spurty kolegovi Jaromíru Friedemu. "Také letos mi nevyšel úvod, po první etapě jsem měl na vedoucího jezdce půlminutovou ztrátu. Pak mi hodně pomáhali Konečný s Purmenským. Před závěrečnou časovku jsem již věřil, že budu první," řekl Andrle.

Andrle zatím nemá se svým týmem podepsanou smlouvu na další období. "Je to špičkový profesionální tým, smlouvu mám připravenou k podpisu. Mám sice i jiné nabídky, avšak zůstanu v klubu, kde jsem se naučil díky Bílkovi a Konečnému závodit," dodal Andrle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze