Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obhájí házenkáři Zubří bronz? Byli bychom kabrňáci, soudí trenér

Pokynům trenéra Andreje Titkova naslouchá Jakub Šíra. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

9 2017
V minulé sezoně ukončili pětiletý medailový půst v extralize, letos házenkáři Robe Zubří mezi hlavní adepty na vavříny nepatří. „Pokud bychom obhájili bronz, byli bychom kabrňáci,“ pronesl zuberský trenér Andrej Titkov.

Tým přišel o své dva nejlepší střelce - pivotmana Šlachtu a šikovnou levačku křídelníka Zahradníčka.

„Neříkám, že jsme oslabili, ale obměnili jsme hodně kádr a vždycky trvá, než si to sedne,“ poznamenal Titkov.

Zubří navíc nevyšlo posílení. Z dvojice srbských házenkářů může využít jenom pivota Danila Jurkoviče. Miloš Jevtovič si na domácím Valašském poháru zlomil holení a lýtkovou kost a momentálně se léčí v Srbsku. Přestože s ním Zubří nestihlo podepsat smlouvu, s mladou spojkou nadále počítá.

„Všemožně mu pomůžeme s léčbou a rekonvalescencí. Podle odhadů by mohl být za tři měsíce v pořádku. Po uzdravení pak v zimě zrealizujeme jeho přestup do Zubří,“ uvedl sekretář klubu Michal Balhárek.

Na papíře vypadá kádr mužstva slabší než loni. „Hospodaříme s tím, co máme,“ je Titkov smířený s realitou. „Noví hráči jsou talentovaní, ale musí dostat čas. Zatím je to syrové.“ Zubří tak bude spoléhat na zkušené harcovníky v čele s rozehrávačem Martinem Hrtskou.

„Od něho si hodně slibuju. Pomaličku bude končit kariéru, snad ještě předtím pořádně bouchne dveřmi. V přípravě vypadal velice dobře,“ pravil Titkov, jehož celek odehraje tři z úvodních čtyř kol venku. Už dnes jede do haly Jičína. „Je to jeden z nejtěžších možných soupeřů na začátek sezony. Hraje se tam špatně, dlouho nic nevyhráli, budou se chtít ukázat, mají nového trenéra.“

Svým fanouškům se Zubří poprvé představí až ve 3. kole, jenže doma to nebude. Kvůli rekonstrukci haly odehraje tým celý podzim ve vypůjčené tělocvičně střední školy v Rožnově pod Radhoštěm.

„Musíme poděkovat, že nám vyšli v Rožnově vstříc, ale je to pro nás handicap. Naše hala a diváci byli vždycky naší velkou devízou, hráčem navíc. Musíme počítat s jinou atmosférou,“ ví Titkov.

Zuberský kouč však věří, že se mužstvo s nuceným vyhnanstvím vypořádá. „Na hráčích cítím odhodlání. Většina maká v přípravě příkladně. Přestože trénujeme v nepravidelných časech, slyším od hráčů málo nářků. Snaží se svoji práci přizpůsobit, chtějí uspět,“ těší Titkova.

Medaile by přesto byla letos příjemným bonusem.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze