Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Americká policie zasáhla proti golfovému fanouškovi paralyzérem

Fanoušci sledují odpal Tigera Woodse ve druhém kole The Players Championship na hřišti TPC Sawgrass v Ponte Vedra Beach na Floridě. | foto: AP

8 2010
Během druhého kola The Players Championship zasahovali policisté proti agresivnímu fanouškovi. Ochromili ho s pomocí elektrického paralyzéru.

Šestatřicetiletý muž stál u jedenácté jamky na hřišti TPC Sawgrass v Ponte Vedra Beach a pořvával na hráče. "Požádali jsme ho několikrát, aby přestal, ale bez účinku," komentoval postup pořádkových orgánů seržant Chuck Mulligan z místního úřadu šerifa.

Když se policisté snažili "fanouška" uklidnit tak, že na něj vztáhli ruku, začal se chovat bojovně a bránil se zatčení. Strážci pořádku pak použili takzvaný taser. Podle policejního kapitána Dava Messengera byl divák, identifikovaný jako Travis Parmelee, zřetelně opilý.

Zatčený byl posléze obviněn z výtržnictví pod vlivem alkoholu a kladení odporu při zatýkání.

Vedení PGA Tour vydalo k incidentu prohlášení, v němž se postup pořádkových orgánů schvaluje. "Cokoli, co by narušilo turnaj či pohodlí našich fanoušků, bude adekvátně vyřešeno," stojí v textu.

Taser byl v permanenci na amerických sportovištích podruhé během týdne. V pondělí na utkání baseballové ligy MLB mezi Philadelphií a St. Louis zastavil jeden z policistů paralyzérem sedmnáctiletého fanouška, který vběhl na hřiště.

Použití přístroje vyvolalo velké debaty a policie začala zásah vyšetřovat.

Taser má pouze paralyzovat, ale podle záznamů Amnesty International za uplynulých devět let policisté v USA tímto přístrojem usmrtili přes 400 lidí. Podle Mulligana byla při golfu na Floridě použita nová otestovaná metoda, aby bolest při zásahu nepřekročila únosnou mez.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze