Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američany v čele Palmerova turnaje, Holmese a Lovea, stíhá smečka cizinců

J.B. Holmes (vlevo) a Ernie Els, Arnold Palmer Invitational 2010, první kolo. | foto: AP

26 2010
Kterak se stejného výsledku dobrat zcela jiným způsobem, to je příběh prvního kola obou lídrů Arnold Palmer Invitational. Američané J.B. Holmes a Davis Love III zahráli v Bay Hill 66 ran, tedy šest pod par.

Holmes měl na vylepšeném hřišti u Orlanda na Floridě šest ran dole už na dvanácté jamce. Na tomto pětiparu se blýskl eaglem a měl šanci jít na hodně nízké skóre, ale den zakončil šesti pary. "Byl jsem sám sebou překvapen. Najednou jsem se s putterem v ruce cítil úžasně jistě," dodal.

Sedmadvacetiletý vítěz dvou turnajů PGA Tour se dalšímu velkému úspěchu zvolna přibližuje. Už byl letos druhý v Pebble Beach a třetí na Northern Trust Open a vydělal přes milion dolarů.´Účast na Masters ale jistou nemá.

J.B. Holmes - Arnold Palmer Invitational 2010, první kolo.

Loveova skórkarta je zcela jiného druhu. Až do sedmé jamky na ni její držitel sázel buď bogey, nebo birdie, a také on korunoval výkon eaglem na pětiparové čtyřce. Pak se na chvíli "uklidnil", ale i na druhé devítce prošel vlnou nahoru-dolů, aby se nakonec dotáhl na první pozici.

Už dlouho to nezažil. Dobrý start do sezony v podání pětačtyřicetiletého velezkušeného muže, páté místo na havajském Sony Open, vypadá v tuto chvíli jako prehistorie. Love III totiž čtyřikrát po sobě neprošel cutem a zahrál na nich pouhá dvě kola s mínusovou bilancí.

Davis Love III, Arnold Palmer Invitational 2010, první kolo.

Když jsem šel nedávno z tréninku, kdosi se zhrozil, jak unaveně vypadám. Uvědomil jsem si, že to byla pravda. Trénoval jsem příliš tvrdě. Potřeboval jsem přestávku a naučil jsem se nemyslet na golf každý den," popsal svou přípravu majitel mnoha trofejí.

Els a další zlobí Američany

Za americkým duem se na třetí místo propracovali Kanaďan Mike Weir a Švéd Henrik Stenson. Ten výkonem potěšil hlavně sám sebe. "Moc jsem se nevyspal," prozradil důvod svého nepříliš dobrého rozpoložení. "Ale asi to na mě nemělo vliv," dodal.

Dobře si vede i vítěz nedávného CA Championship a třetí muž aktuálního finančního žebříčku kontinentální European Tour Ernie Els, jenž se dělí o pátou pozici se ztrátou dvou ran na lídry.

Ernie Els, Arnold Palmer Invitational 2010, první kolo.

Byl to právě on, kdo tady v roce 1998 prolomil americkou hegemonii vítězů. Pak se k němu přiřadili Australan Rod Pampling a Vijay Singh z Fidži, než domácím hráčům vrátil v uplynulých dvou ročnících nadvládu Tiger Woods. Ten ovšem letos nestartuje.

Ve čtvrtek se naopak vůbec nedařilo Camilu Villegasovi. Kolumbijské překvapení americké sezony tentokrát nepokračovalo. Mladý golfista zahrál 77 a do víkendového programu zasáhne jedině po zázračném zlepšení.

Phil Mickelson - Arnold Palmer Invitational 2010, první kolo.

Shodně -1 zahráli světový hráč číslo 3 Phil Mickelson, jenž se letos stále ne a ne rozjet, a Colin Montgomerie. Kapitán evropského rydercupového týmu nemá už tolik příležitostí hrát turnaje, ale tento s dotací šest milionů dolarů si nenechal ujít.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze