Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američanům se nelíbí v atletické vesnici

21 2003
Paříž - Silné výhrady k ubytování v dějiští atletického šampionátu zazněly od některých členů amerického tábora. Část výpravy se dokonce rozhodla, že se z atletické vesnice v univerzitním městečku na jihu Paříže přestěhuje do hotelu. "Je opravdu dost horko, a když otevřu okno, je tu neuvěřitelný rámus," tvrdila sprinterka Kelli Whiteová, jedna z favoritek běhu na 100 metrů.

Podle ní se už tři dny před začátkem šampionátu spousta Američanů stěhuje do hotelu. "Dva až tři dny před svým závodem půjde do hotelu každý," uvedla Whiteová.

Americká federace oznámila, že se její atleti mohou ubytovat i mimo vesnici, náklady na hotel si však musejí hradit sami. V hotelu tak například od pondělí bydlí nejrychlejší sprinter světa Tim Montgomery.

Funkcionáři Americké atletické federace nakonec popřeli, že by s ubytováním byli nespokojení všichni sportovci. Podle šéfa výpravy Craiga Masbacka se mimo vesnici ubytovalo jen několik lidí z týmu, který čítá 170 atletů.

"Vesnička je vynikající. Všechno je tu promyšlené," pochválil Masback ubytování na jižním předměstí Paříže. "Někteří z nás zvolili hotel, ale i tak máme ve vesnici největší zastoupení ze všech, stejně jako na olympiádách," tvrdil šéf americké výpravy.

Mimo vesnici se rozhodli ubytovat i atleti některých dalších zemí, například rumunská běžkyně Gabriela Szabóová či marocký mílař Hicham El Guerrouj.

V atletické vesnici má nicméně bydlet většina z 1900 sportovců ze 132 zemí, kteří se zapojí do soutěží světového šampionátu. Česká výprava dorazí do Paříže ve čtvrtek odpoledne a ubytuje se v Brazilském domě na východním okraji vesnice.

Francouzští organizátoři ujišťují, že atleti najdou v uzavřeném zeleném areálu na jihu metropole veškeré pohodlí. "Jako doma," napsal dnes o ubytování sportovní deník L'Équipe. Podle něj má vesnice všechny předpoklady k tomu, aby se sportovcům líbila.

Mezinárodní atletická federace (IAAF) však organizátorům vytkla, že všichni sportovci nenajdou ve vesnici srovnatelný komfort. Jestliže některé domy byly před šampionátem kompletně renovovány, v jiných byly provedeny pouze provizorní úpravy.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze