Švýcar Beat Feuz se raduje v cíli sjezdu v Beaver Creeku. | foto: AP

Švýcarský lyžař Feuz vyhrál po roce znovu sjezd v Beaver Creeku

• 2
Sjezd v Beaver Creeku vyhrál stejně jako před rokem Švýcar Beat Feuz, držitel malého křišťálového glóbu za hodnocení disciplíny z minulých dvou sezon. Na trati, jež byla kvůli větru v horní části zkrácena, zaznamenal dvaatřicetiletý lyžař první vítězství v ročníku a dvanácté v kariéře.

Mistr světa z roku 2017 Feuz vyhrál v Coloradu jednoznačně s náskokem 41 setin sekundy před Rakušanem Vincentem Kriechmayrem a Francouzem Johanem Clareym, kteří se podělili o druhé místo. Vzhledem k tomu, že skončil třetí v úvodním sjezdu sezony v Lake Louise, dostal se obhájce titulu do čela hodnocení disciplíny.

„Nejsem fanda zkrácených sjezdů, ale to, že tu dnes chyběl rovný úsek, mi vůbec nevadilo. Mám rád zdejší sníh, agresivní umělý sníh. I sjezdovka se mi moc líbí,“ řekl vítězný Feuz.

Zámořský program mužského SP uzavře v neděli v Beaver Creeku obří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování

Beaver Creek (USA)

Muži - sjezd: 1. Feuz (Švýc.) 1:12,98, 2. Kriechmayr (Rak.) a Clarey (Fr.) oba -0,41, 4. Reichelt (Rak.) -0,43, 5. Sejersted (Nor.) -0,44, 6. Cochran-Siegle (USA) -0,49, 7. Kilde (Nor.) a Schwaiger (Něm.) oba -0,64, 9. Théaux (Fr.) a Jansrud (Nor.) oba -0,87.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 10 závodů): 1. Feuz 160, 2. Kriechmayr 116, 3. Dressen (Něm.) 112, 4. Paris (It.) 104, 5. Clarey 100, 6. Janka (Švýc.) 74.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 44 závodů): 1. Mayer (Rak.) 221, 2. Kriechmayr 212, 3. Paris 204, 4. Feuz 192, 5. Kilde 188, 6. Odermatt (Švýc.) 170.