Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Alonsovy cyklistické plány se zatím nerealizují, tým nežádal o licenci

Jezdec formule 1 Fernando Alonso | foto: AP

8 2014
Cyklistické plány pilota formule 1 Fernanda Alonsa se zřejmě odkládají. Avizovaný nový tým bývalého dvojnásobného mistra světa totiž nefiguruje na seznamu celků, které se chtějí pro příští sezonu zařadit mezi stáje s licencí pro elitní sérii WorldTour či na úroveň druhodivizních kontinentálních týmů.

Seznam uchazečů a již jistých držitelů licencí nyní zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI). Její prezident Brian Cookson v pondělí na prezentaci trasy příštího ročníku Gira d’Italia uvedl, že by vstup slavného sportovce do cyklistiky vítal.

„Samozřejmě tomu fandím. Chci podpořit pana Alonsa a kohokoli jiného, kdo chce investovat do našeho sportu,“ uvedl Cookson s tím, že UCI by mohla novému projektu podat pomocnou ruku. „Myslím, že by pan Alonso a jeho poradci měli přijít za námi a my bychom jim dokázali s jejich plány pro budoucnost poradit a pomoci.“

Alonso uvažuje o vstupu do cyklistiky od loňského roku, kdy chtěl převzít krachující tým Euskaltel. Z toho nakonec sešlo a pilot Ferrari uvedl, že si chce založit stáj novou. Koncem září oznámil, že se kvůli tomu spojil se společností NOVO, jež se zabývá sportovním managementem.

Autoři: ,






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze