Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Alonsovi volal král a v Oviedu se tančilo

24 2003
Madrid - Zapomeňte na Beckhama, sportovní modlou Španělska je Fernando Alonso! Dvaadvacetiletý mladík spustil "Alonsománii" už na jaře vítězstvím v kvalifikaci v Sepangu a dalšími skvělými výsledky, ale jeho triumf v Budapešti způsobil doma velké pozdvižení. Španělský král Juan Carlos nelenil a hned po závodě svému poddanému osobně telefonicky gratuloval. Ocenil nejen jeho výkon, ale i to, jak dobře reprezentuje svoji vlast.

Historicky první vítězství Španěla ve formuli jedna odstartovalo v Oviedu, hlavním městě Alonsově rodného regionu, velkou pouliční party. Řidiči na oslavu bláznivě troubili a jásali.

A není se čemu divit, vždyť do neděle 24. srpna 2003 bylo nejlepším umístěním pilota z Pyrenejského poloostrova druhé místo Alfonse de Portaga z Velké ceny Británie v roce 1956. Kromě postu nejmladšího vítěze závodu F1 Alonso už v Malajsii ukořistil rekord pro absolutně nejmladšího vítěze v kvalifikace.

Španělé svého Fernanda milují a už mu připravili bouřlivé ovace počátkem května, kdy se v exhibiční ukázce proháněl se svým renaultem centrem Madridu. O několik dní později Alonso obědval se španělským premiérem José Mariem Aznarem. Není asi daleko doba, kdy se pilot F1 dočká i oficiální audience v paláci krále Juana Carlose.

Španělský hrdina Fernando Alonso si na stupních vítězů v Barceloně užíval chvil slávy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze