Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Alonso dostal od dětí klobouk s Bobem a Bobkem a bažanta na stáří

8 2009
Velkou radost udělal Fernando Alonso svou návštěvou dětem na onkologickém a hematologickém oddělení v motolské nemocnici. Španělský pilot formule 1 od nich na památku dostal jako dárek kouzelnický klobouk s plyšovými králíky Bobem a Bobkem. A také nemocničního bažanta.

Na něm bylo anglicky napsáno, že je to dárek "na stáří". "Raději sleduji atletiku, ale byl to pro mě velký zážitek setkat se s Fernandem Alonsem," říkal jeden ze starších dětí 17letý Daniel, jenž tento dárek vymyslel.

Daniel se s Alonsem setkal už na schodech nemocnice. "Šli jsme vedle sebe a on se divil, jak mám velkou nohu."

Alonso se poté usadil mezi děti a odpovídal na jejich dotazy. O tom, že začal řídit už ve třech letech, že nejraději soupeřil s Michaelem Schumacherem, jak se mu líbí při jeho návštěvě v Praze.

Ferdnando Alonso v motolské nemocnici

Od dětí také dostal Alonso indiánskou přezdívku: "Rychlý blesk". Když navštívil motolskou nemocnici slavný americký cyklista Lance Armstrong, dostal přezdívku "rychlý vítr".

Španělský pilot při setkání s dětmi rozdával úsměvy a snažil se je povzbudit. "Vím, jaký boj svádíte," řekl jim.

V jedné chvíli si jej mobilem fotil chlapec, který seděl hned vedle něj. Když si toho Alonso všiml, začal studovat na mobilu, jestli se mu fotka povedla.

Fernando Alonso s malým obdivovatelem

Fernardo Alonso v nemocnici v Praze-Motole

Poté se Alonso s dětmi fotil na společné foto. Nakonec přišla na řadu "Velká cena Motola", při níž soupeřil s modely formulí na dálkové ovládání s malým Jakubem. Španělský pilot prohrál, proti svému soupeř neměl šanci.

"Je to výjimečný den. Pro mě to jedinečná příležitost setkat se s těmito dětmi. Je důležité, abychom se podívali na problémy jiných lidí," říkal. "Rád se takových akcí účastním."

Podle Alonsa, který je vyslancem dobré vůle UNICEF, patří návštěvy nemocných dětí mezi jeho nejdůležitější mimozávodní aktivity.

"Taková akce dává smysl. Když pak jedete domů, tak máte dobrý pocit," tvrdí dvojnásobný mistr světa formule 1.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze