Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Postup do první stovky oslaví trenér panákem a Allertová se ráda přidá

ODHODLANÁ. Denisa Allertová ve druhém kole Australian Open. | foto: AP

22 2015
Melbourne (Od našeho spolupracovníka) - Zdravotní problémy ji málem do Austrálie vůbec nepustily. Na podzim si Denisa Allertová natrhla břišní sval, který se znovu ozval chvilku před odletem. Nakonec bolest ustoupila a česká tenistka na Australian Open úspěšně prošla kvalifikací, vyhrála svůj premiérový zápas v hlavní grandslamové soutěži a před vyřazením ve druhém kole ve třech setech trápila favorizovanou Francouzku Cornetovou.

Překvapivá výhra nebyla daleko.
Dneska škoda, bojovala jsem, co to šlo. Trochu mě pak v závěru už limitovalo zraněné tříslo, ale určitě se na to nebudu vymlouvat. Přece jen je to skvělá hráčka, hrozně dobře se pohybovala a bylo to těžké. Dělala jsem, co jsem mohla, ale bohužel. Ale jsem ráda, že jsem si proti ní mohla zahrát a ověřit si, že i v takovýchle zápasech už můžu uspět. Tu šanci jsem tam tak nějak cítila.

Těsný průběh utkání ale Cornetovou určitě zaskočil, nevadily vám její časté výbuchy zlosti?
Je pravda, že se vztekala dost často, ale snažila jsem se ji moc nevnímat a koncentrovat se spíš na svoji hru. Většinou se radši nekoukám, jestli se soupeřky rozčilují nebo ne. Bylo mi i řečeno, ať se na to připravím, že je taková nervóznější a hodně se na kurtě vzteká a nadává. Takže jsem na to byla připravena.

PŘEMÝŠLENÍ. Alizé Cornetová ve druhém kole Australian Open.

Alizé Cornetová v druhém kole Australian Open.

Přesto jste jí málem zkazila narozeniny.
Ani jsem to nevěděla, ale diváci jí připravili oslavné choreo a určitě to od nich bylo hezké. Samozřejmě jí přeju vše nejlepší k narozeninám a nic špatného, ale mohla si tu oslavnou výhru nechat na jindy...

Jak jste bojovala s horkem?
Bylo opravdu hrozný vedro, ke konci jsem to cítila daleko víc, už to bylo fakt nepříjemný. Ale do té doby, jak jsem byla v zápalu hry, tak jsem to až tolik nevnímala.

Ve druhém setu jste se nechala ošetřovat, co se stalo?
Ošetření bylo hlavně kvůli tříslu, měla jsem strach, protože mě tam opravdu hodně píchlo. Na začátku druhého setu jsem tam udělala takovej blbej pohyb a divně si hnula s nohou, píchlo mě tam a pak ještě dvakrát. Už jsem to hodně cítila při hře, tak jsem si radši zavolala fyzioterapeuta, aby mi to aspoň zatejpoval a měla jsem to trochu zpevněnější. Ještě jsem potom vydřela druhý set, bojovala jsem i dál, ale tělo už to pak moc nedobojovalo.

Fotogalerie

I přes prohru ale asi budete s Australian Open spokojená?
Jsem moc ráda, že jsem se dostala do hlavní soutěže, vyhrála první kolo a zahrála si dvě, že jsem tu vůbec mohla být. Je to můj největší úspěch, že jsem tu mohla hrát a zahrála si s tak kvalitními hráčkami.

Jaký je váš další program?
Teď mířím na turnaj WTA do Pattay, dostala jsem se do hlavní soutěže, měla bych už mít jistý postup do první stovky. To je určitě jeden ze splněných cílů, takže bude možná i menší oslavička. Trenér si určitě panáka dá a tentokrát si asi dáme výjimečně spolu.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze