Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Alespoň do semifinále, přeje si Aleš Dryml před Zlatou přilbou

Aleš Dryml | foto: Radek Kalhous, MAFRA

2 2010
Na rozdíl od mladšího bratra Lukáše, který dal po dlouhém váhání přednost baráži v polské lize, se plochodrážním fanouškům ve Svítkově představí i letos. A Aleš Dryml nebude na Zlaté přilbě žádným nováčkem.

Dryml jde do bojů o tradiční artefakt posilněn o nedávné vítězství na mistrovství Evropy dvojic v německém Stralsundu a stříbrnou medaili ze soutěže jednotlivců v polském Tarnówě.

Zdá se, že jste před startem Zlaté přilby v dobré formě.
Ve Stralsundu jsme závody odjeli velmi dobře, a i když jsme třeba neměli nejlepší start, dařilo se nám soupeře předjíždět. V Polsku jsem rozhodně neměl dobrý začátek, ale mezi druhou a třetí jízdou byla dlouhá pauza a nám se podařilo motorku vyladit. Po dalších vítězných jízdách jsem se posunul nahoru a měl jsem obrovskou radost, že to tak nakonec dopadlo. Druhá místa nám jsou asi souzena, když závodil ještě táta, taky dvakrát skončil na mistrovství světa druhý.

Vy jste vyhrál mistrovství Evropy dvojic letos už počtvrté. Jak vysoko tenhle úspěch stavíte?
Určitě hodně vysoko. Nám se podařilo obhájit titul z loňska. To je vždycky mnohem těžší, než vyhrát něco poprvé. Všichni s vámi počítají, staví vás do role favoritů.

Jak moc vás bolela nedávná prohra v semifinále extraligy družstev za Pardubice?
Mrzelo nás to hodně. Věděli jsme, že pražský Olymp bude našlapaný, bylo to takové malé extraligové finále. Ten den ale bylo všechno špatně, nebylo nám dáno vyhrát.

Jakého výsledku byste chtěl letos na Zlaté přilbě dosáhnout?
Lepšího než loni. V posledních sezonách jsem vypadl hned ve čtvrtfinále, takže cílem je minimálně semifinále a z něj se pak prokousat do finále. Tam už jsem byl třikrát, dvakrát jsem se umístil na bedně, ale nevyhrál jsem nikdy. Je to pro mě speciální závod, takže doufám, že se to změní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze