Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lopraise brzdí závady techniky. A tak na Hedvábné stezce už jen testuje

Aleš Loprais, archivní foto | foto: /www.loprais.cz

12 2017
Aleš Loprais dokázal se svým kamionem při předchozích účastech v Rallye Hedvábná stezka i zvítězit. Výsledek z letošního ročníku tak oslnivý nebude. Frenštátského jezdce brzdí závady techniky.

V první etapě Silk Way Rally ukázal svůj potenciál, ve druhé už však Aleš Loprais se svým speciálem Queen 69 ReBorn nestačil nástrahám tratě. Pro frenštátského pilota InstaForex Loprais Teamu tak ostré závodění s konkurencí skončilo.

„Ve druhé rychlostní zkoušce jsme stáli třikrát. Dvakrát pro prasklou hadici a potřetí to byla závada fatální, rozsypala se nám spojka. Z neutrálu nešlo zařadit nic, takže jsme jen mohli čekat na odtah,“ vysvětloval Aleš Loprais. „Jednali jsme s pořadatelem o setrvání v závodě, s penalizací za porušení pravidel. Potřebujeme testovat a kde jinde auto vyzkoušíme než v takovém závodě. A o to nám jde v první řadě.“

Na startu pondělní třetí etapy Lopraisův speciál chyběl. „Závada na Královně byla závažnější, než jsme si mysleli. Na výměnu jsme měli pouze lamelu, poškozený byl ale také přítlačný kotouč. Ten se nám podařilo opravit v dílnách Kamazu,“ podotkl frenštátský závodník a ocenil výpomoc ruských konkurentů.

„Moc děkujeme Vladimíru Čaginovi a Semjonu Jakubovovi za příkladnou pomoc v nesnázích. Opravovali jsme celou noc až do šesti hodin ráno, potom následoval krátký odpočinek a znovu práce na Královně. Start do etapy jsme museli vzdát a přesunuli jsme se do bivaku v Kostanaji v Kazachstánu.“

Včera účastníky čekala etapa z Kostanaje do Astany s rychlostní zkouškou v délce 373 kilometrů. „Věříme, že na trati ještě chvíli vydržíme, i když se problémy se spojkou, vzhledem k hodnotám z telemetrie, mohou opakovat. Zítra startujeme do etapy z Astany – valíme dál!“ hlásil v úterý Loprais.

Rally měří 10 tisíc kilometrů a vede z Moskvy přes Astanu do čínského Si-anu.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze