Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aleš Dryml sní o Grand Prix

12 2006
Pardubice - Šance na návrat do absolutní plošinářské elity? Aleš Dryml své naděje na vstup do seriálu Grand Prix vydatně posílil. Pardubický borec totiž bravurně zvládl semifinálový závod v Miškolci a postoupil do závěrečné kvalifikace o mistrovství světa. Podařilo se mu to díky druhému místu v Maďarsku, kde se o víkendu konal jeden z trojice závodů.

Jenomže když se řekne Miškolc, Drymlovi se okamžitě vybaví: Pozor, zvýšené nebezpečí!

Platilo to i tentokrát. Plošinář Zlaté přilby se vyrovnal s havárií ve druhé jízdě, kdy upadl a vyrazil si dech. "Naštěstí to byl jediný problém. Motocykl to přežil bez úhony, to jsem byl hrozně rád, protože jel výborně," uvedl Dryml, kterého nakonec rozhodčí pustili na start opakované jízdy.

Nebývalá vstřícnost jindy neoblomných arbitrů? Ale kdeže, spíš adekvátní reakce na jejich chybu. Sudí totiž závodníky na trať pustili příliš brzy po vydatném pokropení dráhy vodou. "A výsledek se dostavil. Uklouzl jsem a zapletl se do hromadné havárky. Ještě štěstí, že jsem to odnesl jen vyraženým dechem," vzkazuje ze Švédska, kde jej čeká ligový závod.

Aleš Dryml opakovanou jízdu vyhrál a obdobně se mu vedlo i v dalších jízdách kvalifikační části. Bezpečně prošel do čtyřčlenného finále, díky čemuž měl zajištěn postup do kvalifikace o Grand Prix. V poslední jízdě sice prohrál se Slovincem Matejem Ferjanem, ale mrzet ho to příliš nemuselo.

"Odstartoval jsem druhý za Ferjanem a přiznám se, že už jsem neměl chuť na něho nic zkoušet. Tyhle závody se jezdí na postup a člověk musí mít rozum. Bylo by to příliš velké riziko," řekl.

Další Češi tak úspěšní nebyli. Drymlova mladšího bratra Lukáše připravil o možný postup pád v dodatkové jízdě v polském Tarnowě, kde neuspěl ani Bohumil Brhel. Ve slovenské Žarnovnici pohasly naděje Tomáše Topinky a Vladimíra Višvádera.

Červeným vykřičníkem v kalendáři si už teď může Aleš Dryml označit datum 19. srpna.

Právě ten den se šestnáct postupujících představí v takzvaném Grand finále ve švédské Vetlandě. Ve hře není nic menšího než tři volná místa pro příští ročník elitní Grand Prix.

"Jsem šťastný, že jsem tam postoupil. Ale pozor, hlavní cíl je teprve přede mnou. Vždyť já chci zpět do Grand Prix," připomněl Dryml, který soudí, že ve Vetlandě bude záležet i na štěstí: "Hrozně důležitý bude třeba rozpis jízd a další maličkosti."

Plošinář z Pardubic si přesto věří. Opravňuje jej k tomu aktuální fazona i dokonalá znalost dráhy. "Ve Vetlandě závodím často. Cítím šanci, o kterou nechci přijít," uzavřel.

Výsledky semifinálových závodů:
Miškolc (Maďarsko):
1. Ferjan (Slovin.), 2. A. Dryml (ČR), 3. Stead (Brit.), 4. P. Karlsson (Švéd.), 5. Smolinski (Něm.).
Tarnow (Polsko): 1. Holta (Nor.), 2. Jaguš (Pol.), 3. Laukkanen (Fin.), 4. Andersen (Dín.), 5. Kolodziej (Pol.), ...7. L. Dryml (ČR), 12. Brhel (ČR).
Žarnovica (Slovensko): 1. Sullivan (Austr.), 2. Protasiewicz (Pol.), 3. Gjedde (Dán.), 4. Max (Švéd.), 5. Kosciecha (Pol.), 6. Harris (Brit.), ....10. Topinka (ČR), 16. Višváder (ČR).

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze