Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Už nemám tu závodnickou hlavu, loučil se Dryml s plochou dráhou

13 2016
Před deseti měsíci se mu narodil syn a on rázem víc a víc cítil, jak se změnil. Že už není posedlý jen kouzlem ploché dráhy, že se mu najednou v hlavě přemítají děsivé scénáře, co vše se v jeho nebezpečném sportu může přihodit. "Už to zkrátka nebyla závodnická hlava, jaká by měla být," poznal Aleš Dryml a rozhodl se skončit.

V 37 letech už plochodrážník nechce riskovat jako tolikrát předtím, i proto minulý týden odjel v Pardubicích svou poslední jízdu v kariéře.

Derniéra se tak odehrála na symbolickém místě. Tam, kde to vlastně celé začalo. Na svítkovském stadionu totiž před dvaceti lety poprvé startoval na Zlaté stuze juniorů. Později právě tady závodil i na slavné Zlaté přilbě. A byť triumf na ní zůstal nesplněným snem (nejlépe skončil v roce 2004 druhý), tak má dva domácí individuální tituly a v roce 2012 se stal mistrem Evropy. Byl i účastníkem elitní Grand Prix.

Teď se v Pardubicích pro změnu rozloučil ziskem týmového extraligového titulu. „Největší důvod, proč jsem skončil, byl, že se mi v prosinci narodil syn. Začíná růst, a když vidím, jak se směje, tak vevnitř se něco změnilo. Už to není, jak to bývalo, kdy jsem chtěl jen a jen vyhrát. Mám jiné priority. V hlavě se odehrávají jiné scénáře, přemýšlím nad bezpečností,“ vysvětlil Dryml, který v roce v 2006 po děsivém pádu v Anglii bojoval o život.

Co ho čeká teď? „Už nějakou dobu pracuji v rodinné firmě, v posledním roce jsem postupně dával svou plochodrážní kariéru na druhou kolej.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze