Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší česká střelkyně proti Maďarkám: Jsem za šanci hodně vděčná

Česká basketbalistka Alena Hanušová u míče, střílí přes Noru Nagyovou-Bujdósovou z Maďarska. | foto: FIBA

19 2017
Natěšenou hradeckou halu dostala svým košem do opravdového varu už po pár vteřinách hry. Střelecky se Aleně Hanušové dařilo i dál, v zápase s Maďarskem zaznamenala 17 bodů, nejvíc ze všech českých hráček.

Ovace na konci zápasu, jaké by si česká hráčka představovala, z toho ale nebyly. Tým s Maďarskem prohrál 70:74 a v pondělí se v duelu se Španělskem s šampionátem rozloučí.

„Budu na to vzpomínat, hrát před takovými diváky, kteří byli perfektní, povzbuzovali nás i minulý zápas, když jsme prohrávaly o dvacet bodů, bylo skvělé,“ uvedla basketbalistka USK Praha. „Jsem ráda, že jsem tuhle příležitost zahrát si na domácím šampionátu dostala, jsem za to hodně vděčná.“

Jste hodně zklamána poté, co jste po dlouhé přípravě během jednoho dne přišly o šanci na úspěch?
To pochopitelně hodně mrzí. Ne že by příprava byla vyloženě dlouhá, ale daly jsme do ní maximum a třeba kondiční části soustředění nebyly žádná sranda. I proto jsme doufaly, že se nám to nějak vrátí.

Maďarská basketbalistka Nora Nagyová-Bujdósová (v červeném) u míče v utkání...
Česká basketbalistka Alena Hanušová (v bílém) brání v utkání proti Maďarsku....
Zklamané české basketbalistky Alena Hanušová (v popředí) a Petra Záplatová

Co tomu podle vás chybělo?
Fyzicky jsme na tom byly dobře, ale něco asi chybělo herně.

Teď vás čeká zápas se Španělskem, v němž už z vašeho pohledu o nic nejde, postoupit nemůžete. Je to hodně těžká situace?
Každá z nás tuhle situaci, kdy hrajete takový zápas, asi už zažila. Pro nás to znamená, že zápas hrajeme a budeme si ho chtít co nejvíc užít, protože abychom si na šampionátu zahrály doma, to už se nám asi nepoštěstí.

Vy sama můžete jít do zápasu s vědomím, že ten s Maďarskem se vám povedl, byla jste nejlepší střelkyní týmu.
Já jsem se cítila dobře. Spadly mně tam na začátku první čtyři body, i když to byly velké haluze, ale pomohly. Hrála na mě menší pivotka, na ni jsem si věřila jak pod košem, tak ve hře jedna na jednu.

Fotogalerie

Zápas s Maďarskem jste prohrát nemusely, v jeho průběhu jste několikrát vedly. Kdy se to zlomilo ve prospěch soupeřek?
Na konci třetí čtvrtiny, kdy z plus čtyři pro nás to najednou bylo minus pět. Navíc jsme si už nedokázaly vytvářet tak snadno pozice pro střelbu a když se nám to povedlo, nedokázaly jsme je proměňovat, což se nám předtím docela dařilo.

Maďarky byly i přes své kvality považovány v naší skupině za nejpřijatelnější soupeřky. Zahrály lépe, než jste čekaly?
To bych neřekla. Věděly jsme, že je to bojovný tým, který hraje až do konce a nic nevzdává. Kdyby hrál jiný tým v takovém kotli diváků nám fandících diváků, jaký jsme měly my, a prohrával by o šest bodů, asi by znervózněl nebo by to zabalil. Ale jsou houževnatý tým, jako celý národ, který to má v povaze. Nevzdaly se a bojovaly až do konce. Začaly jim padat trojky a my jsme na to nedokázaly reagovat.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze