Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hanušová je doma. Znám tady skoro každého, usmívá se basketbalistka

Alena Hanušová | foto: Václav Šlauf, MAFRA

27 2014
Alena Hanušová se vrací domů. Ne že by se měla třiadvacetiletá reprezentantka vrátit v místní Lokomotivě na pozici křídla, dres brněnského Imosu sice vyměnila, ale od příští sezony navlékne ten od pražského USK. Sokolovská rodačka patří k oporám české reprezentace pro blížící se mistrovství světa v Turecku, na které se Lvice v těchto dnech připravují na mezinárodním turnaji v Karlových Varech.

„Beru to tak, že se každý rok vracím domů. Je to jediné místo, kam mě přijedou podpořit bývalé spoluhráčky, rodina... Teď přijedou i malé holky, se kterými jsem byla na soustředění. Znám tam skoro každého. A taky je fajn, že nemusím jezdit přes celou republiku, ale mám to 15 minut,“ dodává s úsměvem.

Hanušová i přes své mládí patří ke stabilním členkám českých Lvic. V reprezentaci působí už od mládežnických kategorií.

Mezinárodní turnaj v basketbalu žen

České basketbalistky se popáté v řadě vrací do KV Areny, aby se zde od úterý do čtvrtka tentokrát připravily na světový šampionát.

Program v KV Areně

středa 

Srbsko - Česko 17.00

Korea - Kanada 19.30

čtvrtek

Korea - Srbsko 17.00

Česko - Kanada 19.30

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal a na pokladně KV Areny číslo 1 vždy hodinu před začátkem až do začátku druhého utkání za 90 korun na jeden den (2 zápasy).

Do seniorské reprezentace se poprvé dostala v roce 2011, kdy s národním týmem skončila na mistrovství Evropy na čtvrtém místě. Startovala též na letních olympijských hrách 2012, kde se Češky umístily na sedmé příčce. A pokud se Hanušové zeptáte na její největší zážitek z loňského roku, odpoví jednozačně: postup s reprezentací na mistrovství světa v Turecku. „Je to můj největší dosavadní sportovní úspěch,“ vysvětluje. V Turecku se chtějí Lvice rozpomenout na čtyři roky starý světový šampionát v Karlových Varech, kde získaly stříbrné medaile a Alena Hanušová by tady už měla hrát v Blažkově týmu mnohem významnější roli.

Rodačka ze Sokolova odstartovala do světa velkého basketbalu z Lokomotivy Karlovy Vary. Dlouho tady však nezůstala a jako jedna z velkých nadějí českého basketbalu velmi brzy přesídlila do brněnského Imosu, kde odehrála svou už pátou sezonu. Pamatuje tak i poslední úspěšnější léta, kdy Žabiny patřily k lepším celkům Euroligy. Poslední roky však v soutěži paběrkovaly a suverénní už nejsou ani v domácí soutěži, kde je po dlouhých letech na pozici neohrožených vládkyní extraligy vystřídalo pražské USK, tedy klub, s jehož jménem teď spojí Alena Hanušová svou další kariéru.

Karlovaský turnaj pro české basketbalistky odstartoval včera večer duelem s Korejkami. „Budou hrát rychlý basket. S nimi se hned na začátku proběhneme,“ tušila Hanušová už před začátkem duelu, na nějž se také díky pro ni domácímu prostředí hodně těšila. A hned přidala svůj názor také na další dva týmy turnaje: „ Srbky nemáme rády už od Evropy, stejně jako Kanada hrají hodně do těla.“Najdete na iDNES.czmobilní verze