Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Contador chce končit na vrcholu. Plánuje už jen dva roky s cyklistikou

Alberto Contador | foto: AP

16 2015
Alberto Contador naznačil, že má před sebou patrně poslední dvě sezony v profesionální cyklistice. Dvojnásobný vítěz Tour de France a celkem šestinásobný šampion ze závodů Grand Tours přitom ve 32 letech stále patří k nejužší špičce. Svůj krok zdůvodňuje tím, že chtěl vždy skončit na vrcholu.

„Právě teď jsem natěšený a vzrušený ze sezony, která je před námi, ale pravdou je, že mým snem vždycky bylo končit na vrcholu, vyhrávající závody Grand Tours. A to je důvod, proč už před sebou vidím jen tento rok závodění a ten příští,“ řekl Contador v rozhovoru pro španělský deník El Mundo.

Zároveň si však nechal pootevřená zadní vrátka. „Nechci stanovovat přesné datum, kdy skončím, protože se může stát spousta věcí,“ uvedl.

„Stačí si představit, jak spadnu na Tour 2016 a nedojedu ji. A s tím bych kariéru končit nechtěl,“ dodal Contador.

Právě to se mu přihodilo v minulém roce, kdy musel jako jeden z hlavních favoritů po pádu odstoupit, neboť si při něm zlomil holenní kost.

„Je však pravda, že v současnosti před sebou nevidím více než dva roky závodění,“ doplnil Contador, jemuž po sezoně vyprší kontrakt s týmem. Majitel stáje Oleg Tiňkov sice již dopředu avizoval, že je připraven nabídnout mu prodloužení spolupráce, Contador se však zjevně nebrání ani jiným možnostem, které se před ním otevírají.

„Jsme ve fázi, kdy bude potřeba udělat nějaké rozhodnutí. A to rozhodnutí není jednoduché,“ připustil Contador. „Jsme v tomto ohledu v různých formách kontaktu s týmem, co se týká příštího roku, ale zvažuji vše na sportovní i osobní úrovni. Udělám to rozhodnutí brzy, ale teď ještě nevím, jaké nakonec bude,“ prohlásil.

Právě Tiňkovova slova uvedl Contador v rozhovoru pro El Mundo po týdnu na pravou míru. Šéf stáje totiž uvedl, že už tato sezona by mohla být pro slavného Španěla tou poslední.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze