Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Akvabely na ledě budou bojovat o titul

27 2006
Praha - Pět týmů v seniorské kategorii a sedm mezi juniory svede o víkendu souboj o tituly mezinárodních mistrů republiky v synchronizovaném bruslení. Pardubická ČEZ Aréna hostí domácí šampionát podruhé, premiéru absolvovala v roce 2004. Letošní šampionát je poprvé zařazeno do kalendáře ISU a bude mít mezinárodní účast.

"Momentálně máme přihlášeny aktéry ze šesti zemí," řekl předseda organizačního výboru Miroslav Blaťák.

Týmy ze Spojených států amerických, Kanady, Švédska a Ruska už dorazily do Pardubic. V sobotu je čekají krátké programy, v neděli jsou naplánovány volné jízdy.

Mimořádnou motivaci budou mít české krasobruslařky. Lepší ze dvou domácích účastníků si totiž zajistí start na mistrovství světa v synchronizovaném bruslení v Praze. Šampionát hostí od 30. března do 1. dubna T-mobile Aréna.

V seniorské kategorii o účast na něm budou bojovat tradiční rivalové - pražská sestava Dante Olympia a domácí tým Orion.

Synchronizované bruslení je nejmladší krasobruslařskou disciplínou , v níž krátký program a volné jízdy předvádí skupina maximálně 20 bruslařů - žen i mužů, týmy můžou být smíchané.

Žádné z českých seniorských družstev ve svém středu muže-krasobruslaře nemá, krasobruslaři však nechybí v sestavě ruského Dream Teamu.

Organizátoři očekávají, že na závody !akvabel na ledě" se přijde o víkendu podívat kolem 3000 diváků. "Denní vstupenky pro studenty stojí 30 korun, pro dospělé 60 korun. Dvoudenní vstupenka pro dospělé má hodnotu 100 korun," dodal Blaťák.

Program M-ČR - sobota - 17.45 krátký program junioři, 19.30 krátký program senioři, neděle - 15.00 volné jízdy junioři, 16.40 volné jízdy senioři.

Přihlášené týmy - senioři: Dante Olympia (ČR), Orion Pardubice (ČR), Ice Image (Kanada), Dream Team (Rusko), Team Elan (USA), junioři: Balance (ČR), Johanky (ČR), Team Estreija (Finsko), Nika (Rusko),  Samarochka (Rusko), Team Spirit (Švédsko), Chicago Jazz (USA).

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze