Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Agassimu přinesl štěstí ptačí trus

27 2000
M e l b o u r n e - Čtyři vyrovnané sety a jednoznačný průběh závěrečného pátého přineslo s napětím očekávané semifinále mužské dvouhry na tenisovém turnaji Australian Open. Drtivým finišem porazil Američan Agassi svého krajana Samprase 6:3, 3:6, 6:7, 7:6, 6:1 a postoupil do finále, kde jej čeká vítěz zítřejšího duelu Kafelnikov - Norman. V soutěži žen se o titul utkají nejvýše nasazené hráčky Hingisová a Davenportová.Sledujte vývoj Australian Open v turnajovém pavouku

Souboj Agassi - Sampras, který byl už předem označen jako předčasné finále, naprosto splnil veškerá očekávání. Oba Američané předváděli vrcholný tenis a zaplněné hlediště sledovalo souboj Agassiho nedostižného returnu se Samprasovým dělovým a přesným servisem. Sampras nasázel 37 es, ale vyprodukoval 56 nevynucených chyb, a tak zvítězil Agassi, jehož údery v posledním setu létaly kosmickou rychlostí.

"Bylo to nesmírně vyrovnané, klidně jsem mohl prohrát ve čtyřech setech, ale v páté sadě jsem rozhodl. Naše zápasy rozhoduje jen pár maličkostí. Ve druhém setu jsem něco pokazil já, ve čtvrtém nevyužil šanci Pete. No a v pátém, to jsem zahrál výborně v ten správný moment," hodnotil utkání Agassi.

Drtivý servis, kterým mu Sampras nasázel 37 es, Agassiho oproti jiným hráčům na kolena nedostal. Rodák z Las Vegas zůstával stát na základní čáře a čekal, kdy na míč z rakety
soupeře dosáhne, aby mu zasadil smrtelný return. "Když mám šanci míč udeřit, snažím se zaútočit, nechci zůstat jen v obraně," popisoval Agassi.

Pokud Sampras v utkání nedal podání přesně, míč mu letěl pod nohy, na tělo nebo po lajně. "Proti Petovi není moc šancí, a tak je nutné využít každou, kterou vám nabídne," řekl Agassi.

Zápas měl humornou epizodu, to když si nad Agassim při přeletu přes stadión 'ulevilo' hejno ptáků. "Neregistroval jsem je až do té doby, než mi poslali těch pár malých dárků," smál se po utkání Agassi, ptačí trus z dvorce sám ručníkem setřel.

Ve třetím setu vyhrál Sampras zkrácenou hru poměrem 7:0. "V tu chvíli jsem se zařadil mezi diváky," vzpomínal Agassi. "Pete zahrál sedm vítězných míčů - tu eso, tu úder na lajnu." Dva míče dělily Samprase od výhry v tie-breaku čtvrtého setu.

Vedl 5:4, ale při dalším podání Agassiho return škrtl o síť a Samprasův volej skončil mimo dvorec. "Měl jsem šanci vyhrát, ale místo toho jsem se dostal trochu z tempa," uvedl Sampras. Set ztratil, když Agassi zahrál ze snadného míče prohoz přes kříž.

"Vše se rozhodlo v pěti minutách. Jsem zklamaný, ale neopouštěl jsem dvorec se srdcem v kalhotách," uvedl Sampras.

Andre Agassi v Laverově aréně připomněl památku muže, po němž se centrální dvorec jmenuje. Rodák z Las Vegas se totiž probojoval do čtvrtého grandslamového finále v řadě, což se naposledy podařilo právě Rodu Laverovi v roce 1969.

K očekávanému finále dospěla soutěž ženských dvouher na tenisovém turnaji Australian Open v Melbourne. Pavoukem se úspěšně probojovaly obě nejvýše nasazené hráčky a svoji převahu nad soupeřkami potvrdily i přesvědčivými výhrami v semifinále. Hingisová za Švýcarska porazila Španělku Martinezovou 6:3, 6:2, a také Američance Davenportové stačily k vítězství nad nenasazenou krajankou Capriatiovou dva sety.

Světová i turnajová jednička Martina Hingisová bude hrát finále v Melbourne už počtvrté za sebou. Tentokrát na cestě k této metě neztratila na turnaji ani jediný set a nic na tom nezměnila ani její semifinálová soupeřka Conchita Martinezová. Trojnásobná vítězka Australian Open dnešním úspěchem prodloužila svoji neporazitelnost na zdejších dvorcích už na 27 zápasů v řadě.

Lindsay Davenportová po 82 minutách ukončila dosud úspěšný comeback Jennifer Capriatiové a vyhrála 6:2, 7:6. Druhá nasazená hráčka hodila za hlavu nostalgii, s níž před utkáním mluvila o soupeřce jako o svém dávném idolu, a razantní hrou si rychle získala první set.

Ve druhé sadě sice Capriatiová ztratila hned první hru při vlastním servisu, ovšem okamžitě chybu odčinila při podání soupeřky. Podobná situace se opakovala ještě jednou, Davenportová znovu vzala nenasazené hráčce servis v páté sadě, ale Capriatiová se opět dokázala do hry vrátit a vynutit si tie-break.

Ve zkrácené hře Capriatiová dvakrát chybovala a toho už její soupeřka dokázala využít k ukončení zápasu.

Semifinálový program pro dnešek uzavře nejočekávanější duel Američanů Agassiho a Samprase, který začíná v devět hodin středoevropského času.

Výsledky
Muži, semifinále:
Agassi (1-USA) - Sampras (3-USA) 6:3, 3:6, 6:7 (0:7), 7:6 (7:5), 6:1
Čtyřhra, semifinále:
W. Black, Kratzmann (8-JAR/Austr.) - O'Brien, Palmer (4-USA) 7:6 (8:6), 6:3
E. Ferreira, Leach (5-JAR/USA) - Woodbridge, Woodforde (2-Austr.) 4:6, 6:3, 6:4

Ženy, semifinále:
Hingisová (1-Švýc.) - Martinezová (10-Šp.) 6:3, 6:2
Davenportová (2-USA) - Capriatiová (USA) 6:2, 7:6 (7:4)
Čtyřhra, semifinále:
Hingisová, Pierceová (3-Švýc./Fr.) - Davenportová, Morariuová (2-USA) 5:0 skreč

Junioři:
Dvouhra - 3. kolo:
Ančič (10-Chorv.) - Kokta (ČR) 7:6 (7:5), 6:2
Thys (16-Bel.) - Mertl (ČR) 7:6 (8:6), 7:5

Agassi se raduje z vítězství nad Samprasem

Švýcarská tenistka Martina Hingisová postoupila počtvrté za sebou do finále Australian Open.

Capriatiová v utkání s Davenportovou.

Davenportová během zápasu s Capriatiovou.

Sampras sleduje míček z Agassiho rakety.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze