Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Agassi se zařizuje na důchod

28 2000
L a s V e g a s - Tenisová sezona má nyní krátkou přestávku, než se zase naplno rozjede na australských dvorcích. I v mezičase je však o mnohých z nich pořádně slyšet. Andre Agassi vyplatil 23 milionů dolarů za vilu v San Franciscu, Peta Samprase může hřát skutečnost, že byl zvolen nejpopulárnějším tenistou ve Velké Británii, ve Španělsku se bude rozprodávat tenisový kurt, na němž domácí tým vyhrál Davis Cup a hned několik špičkových tenistů se soudí s restaurací Planet Hollywood.

Jeden z nejznámnějších a též nejpopulárnějších tenistů současnosti, třicetiletý Andre Agassi, se začíná zařizovat na tenisový důchod. A provádí to ve velkém stylu. V kalifornském San Franciscu si koupil od místního miliardáře honosnou vilu s šesti ložnicemi a výhledem na známý Golden Gate Bridge. Bydlení přišlo Agassiho na zhruba 900.000.000 korun, což je víc, než vydělal za svou kariéru na tenisových odměnách. Možná už je to předzvěst svatby s přítelkyní Steffi Grafovou, jež se nedávno nechala slyšet, že by ráda adoptovala dítě.

Pete Sampras je v Británii jako doma. Trofeje z Wimbledonu si odtud vozí jako na běžícím pásu a místní tenisoví fanoušci jej mají ve velké oblibě. Sedminásobný vítěz ze zdejší trávy byl v zemi velké tenisové tradice vyhlášen nejpopulárnějším hráčem za uplynulý rok. V anketě získal 21 procent hlasů a předstihl tak i domácího Tima Henmana, Andre Agassiho stejně jako dívčí dvojici Venus Williamsová s Annou Kurnikovovou.

Triumf ve slavném Davis Cupu ovládl před časem celé Španělsko. Úspěchu domácích tenistů se chytli i podnikavci cítící příležitost k bohaté sklizni. Jistý španělský obchodník tak odkoupil od pořadatelů kompletní kurt, na němž v barcelonské hale Palau Sant Jordi přehrál domácí tým Austrálii a zajistil si historicky první titul. Antukový kurt hodlá nyní rozprodat po malých dílech zájemcům toužícím po autentické památce na slavné utkání.

Američtí tenisté Monica Selešová a Andre Agassi se připojili k dalším známým sportovcům v žalobě na známý řetezec Planet Hollywood. Tyto restaurace, jež byly spjaty s mnoha jmény světového šoubyznysu a sportu, mají v poslední době velké problémy a společnsot byla nucena vyhlásit bankrot. Sportovci požadují okamžité odstranění jejich jmen z propagačních materiálů a blíže neurčenou finanční náhradu za poškození jména.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze