Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Agassi a Sampras už dohráli

10 2000
S c o t t s d a l e - Nečekaně brzy, ve druhém kole, skončili pouť turnajem ve Scottsdale favorité Andre Agassi a Pete Sampras. Nejvýše nasazený Agassi podlehl Španělu Francisku Clavetovi 1:6 a 2:6 a turnajová dvojka Sampras vzdala kvůli zranění zad zápas s dalším Španělem Alexem Corretjou. "Nejde o nic vážného, co by mě vyřadilo ze hry na tři týdny. Je to jen natažený sval, ale nechci riskovat, že se to zhorší," ujišťoval Sampras.

Ten si stěžoval na bolesti zad po vítězství v prvním kole nad Gregem Rusedským z Británie a lékař mu doporučil, aby raději odpočíval. Rozhodnutí odstoupit z turnaje ale Sampras učinil až dvě hodiny před utkáním s Corretjou.

"Je to hrozné," lamentoval postižený. "Mám za sebou dost dlouho přestávku, těšil jsem se, že budu konečně delší dobu hrát, ale raději to budu léčit teď pár dní, než potom několik týdnů," řekl Sampras.

Agassi se nestačil ani pořádně rozběhat, soupeř ho vyprovodil z kurtu za devětařtyřicet minut. "Jsem v šoku," přiznal etošní vítěz Australian Open. "Tak hrozně jsem už dlouho nehrál. Nemám z toho dobrý pocit," kroutil hlavou. "Od začátku jsem tušil, že to nedopadne dobře. Vůbec jsem neměl cit v ruce. Bylo to prostě hrozné," dodal Agassi.

"Něco takového jsem nečekal," radoval se Clavet, šedesátý ve světovém žebříčku. "Agassi mě v předchozích třech zápasech mě pokaždé porazil. Samozřejmě, že jsem chtěl vyhrát, ale že to skončí takhle, by mě nikdy nenapadlo," přiznal.

Výsledky - 2. kolo: Rios (3-Chile) - Martin (Šp.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), A. Costa (7-Šp.) - Pavel (Rum.) 6:2, 6:4, Ferrero - Moya (oba Šp.) 6:1, 7:6 (7:5), Clavet (Šp.) - Agassi (1-USA) 6:1, 6:2, Hewitt (6-Austr.) - Woodruff (USA) 3:6, 6:2, 6:3, Lapentti (4-Ekv.) - W. Ferreira (JAR) 7:6 (7:4), 2:6, 7:5, Henman (5-Brit.) - B. Black (Zimb.) 6:1, 6:4, Corretja (Šp.) - Sampras (2-USA) skreč.

Čtyřhra - 1. kolo: Tarango, Vacek (4-USA/ČR) - L. Jensen, M. Jensen (USA) 6:7 (7:2), 6:3, 6:2.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze