Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Aféru v házené řeší i právníci

Fanoušci Zubří s transparentem - PTAČÍ JMÉNO, PTAČÍ CHŘIPKA. Zuberský trenér Ivan Hargaš odchází v Lounech od svých fanoušků, kteří hráče soupeře Petra Brabce z Dukly popíchli transparentem. | foto: Petr BílekMF DNES

4 2006
Louny - Brabec H5N1. V překladu: házenkář Petr Brabec z pražské Dukly a nebezpečný virus ptačí chřipky. Transparent s tímto nápisem vytasili fanoušci Zubří v Lounech, aby popíchli hráče soupeře. Šlo o reakci na incident, kdy zuberský kouč Ivan Hargaš podal na Brabce trestní oznámení po prvním zápase semifinále.

Prý ho loktem praštil do břicha.

Na sportovním poli aféra skončila v neděli, neboť Zubří bitvu o finále s Duklou vyhrálo. Možná však bude mít incident dohru u soudu.

"Věc jsem předal právníkům. Pan Hargaš z toho ještě bude mít problémy.
Ale za své výroky musí nést zodpovědnost," vzkázal Brabec, který se dál cítí nevinný.

Slovenský trenér reagoval: "Nebojím se toho, mluvil jsem pravdu. Já ji celý život hluboko obhajuji, ač jsem na to mnohokrát pohořel."

Když sobotní zápas začínal, bouřliví fandové Zubří skandovali: "Brabec ven!" Atmosféra byla napjatá.

Po změně stran útočil z křídla pod jejich místy a právě tam přilétly konfety.
Což rozpálilo moderátora, který jim ohnivě vynadal, až ho museli uklidňovat. A když Brabec tvrdě srazil protivníka, hostující "kotel" pískal.

Nedělní partie už byla klidná, fandové hostů nedorazili. "Dali jsme ten údajný zákrok na web Dukly. Kdo si záznam prohlédl, ví, že obvinění je výsměch," trvá na svém Brabec.

Urostlý kouč, který od něj čekal přiznání a omluvu, oponuje: "Chlapci od nás to rozfázovali a pak je to čitelné. Metr za mnou stál náš brankář, je svědek. Ještěže chodím třikrát týdně do posilovny, jinak bych spadl jak palačinka."

Případ je v rovině tvrzení proti tvrzení. V zápise o utkání se o ataku neobjevila ani zmínka. Trenér ještě v noci odjel domů do Trnavy za lékařem, druhý den byl zpátky.

"Vnitřně mě to bolelo, tak jsem podal oznámení o přestupku, ne trestní oznámení," upřesnil Hargaš.

"Jinak by se o tom nejednalo. Z policie už mě nikdo neoslovil. Skoro si myslím, že je to ukončené." Brabec si postěžoval: "Problém je, že Hargaš není takový chlap, aby mi to řekl do očí. Místo toho to ventiluje přes média."

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze