Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Krásné postavy a tvrdá dřina. Aerobiková elita bojovala o tituly

25 2014
Australané Cameron Brown a Allira Bullová se stali v Praze mistry světa v aerobiku. O nejlepší český výsledek se v hlavních kategoriích postarala Tamara Jiříková druhým místem, za ní se seřadily Kristýna Zahradníčková a Tereza Tydlitátová. Mezi muži domácí reprezentace zastoupení v bojích o medaile neměla.

Tituly pro pořadatelskou zemi získali Brenton Andreoli s Kateřinou Šmejkalovou ve smíšených dvojicích a trio Tereza Tydlitátová, Veronika Šindelářová, Veronika Kubíčková. Domácí kluby také ovládly týmové soutěže v aerobiku a stepu a šampionkou se stala i juniorka Tereza Kudláčková.

Fanoušci aerobiku si však přišli na své i v minulých dnech: hlavně ve čtvrtek, kdy patřila závodní plocha nejmladším kategoriím kadetek.

Překvapivé zlato totiž slavila třináctiletá Kateřina Sekerová, která oslnila porotu dokonalou choreografií. „Velké překvapení. Vždyť bojovala s konkurencí z Belgie, Austrálie, Ruska či Německa,“ radovala se její trenérka Barbora Ptáčková-Šulcová.

Mistrovství světa v aerobiku organizace FISAF v Praze

Muži: 1. Brown (Austr.), 2. Vaisanen (Fin.), 3. Stukalin (Švýc.).
Ženy: 1. Bull (Austr.), 2. Jiříková, 3. Zahradníčková, 4. Tydlitátová (všechny ČR).
Smíšené dvojice: 1. Andreoli, Šmejkalová (ČR), 2. D'hossche, Delmotteová (Belg.), 3. Ceroli, Manciniová (It.).
Trojice: 1. Tydlitátová, Šindelářová, Kubíčková (ČR), 2. Torfsová, Van Brandeová, Foubertová (Belg.), 3. Smíšková, Holubcová, Herodesová (ČR).
Pětice: 1. Austrálie, 2. ČR/AJC Ivany Mrňákové Ústí nad Labem (Sokolová, Vaculíková, Klapálková, Sinko, Vavřinová, Podzimková, Slanařová), 3. ČR/Sportovní klub MK Kladno (Loušová, Čápová, Kolářská, Drážková, Škrabská).

Týmy - step: ČR/Oxygen Příbram (L. Chlebnová, Severová, Macasová, Grosmanová, Větrovská, Wijsmanová, Hejhalová, D. Chlebnová), 2. ČR/SRC Fanatic Havlíčkův Brod, 3. Rusko
Týmy - aerobic: 1. ČR/Aerobic Dancers Kladno (Husáková, Šmejkalová, Koubová, Schoppelová, Kadlecová, Brunnerová, Novotná, Urbářová), 2. Rusko, 3. ČR/Aerobic Team Chuchle.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze