Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Adrenalin Cup vyšplhá na Lysou horu. Budeme slabé články, říkají exoti z lyží

BEZ VODY. Loňský Adrenalin Cup postihlo sucho, po letošních povodních bude vody dost. | foto: www.adrenalincup.cz

9 2010
Co kdybych se na kopce podíval i z druhé strany, řekl si. To nejlepší předvádí v jízdě dolů, po sněhu, s lyžemi na nohou a v dráze, kde se strkají další tři soupeři. Teď skikrosař Tomáš Kraus sedne na kolo a pojede opačným směrem, na vrchol Lysé hory.

Se štafetovým kolíkem v rámci extrémního Adrenalin Cupu, etapového závodu běžců, paraglidistů, cyklistů s finišmanem na kajaku.

Kraus uvažoval i o běhu, čekalo by ho šestnáct kilometrů a stoupání do 1300 metrů nad mořem. Jenže těch cifer se zalekl a nakonec si svoji porci při premiérové účasti v závodě odsedí.

"Ze začátku jsem měl roupy, ale čím víc se závod blíží, tím jednodušší si to chci udělat," svěřil se dvojnásobný mistr světa ve skikrosu. "Na kole sice trénuju, ale s třiadevadesáti kilogramy to nebude nic lehkého, ostatní bikeři nemají ani osmdesát."

"Nechci Tomáše nijak podceňovat, ale zřejmě nebudeme atakovat bednu," popíchl svého parťáka Michal Novotný, původním "povoláním" snowboardcrossař. Ten ve štafetě pojede pět kilometrů na kajaku.

"Prosím?" ozval se naoko nasupený Kraus. "Tak jo, měním plány, my tu medaili přivezeme," slíbil Novotný.

První úsek ve štafetě zimních specialistů - výběh na vrchol Lysé hory - zvládne Tomáš Slavata, dvojnásobný šampion Adrenalin Cupu. Pětikilometrový let na paraglidu coby druhou etapu bude mít na starost Jan Škrabálek, který dvakrát na svém křídle přeletěl Alpy.

Čtrnáctý ročník adrenalinové štafety, která ve čtyřech disciplínách spojuje vodu, zem a vzduch, odstartuje 26. června v Ostravici.

Na start přiláká i další exoty. V jednom týmu se představí v pozici běžeckého vrchaře Martin Koukal, člen bronzové štafety z Vancouveru. Cyklistickou porci mu odšlape jeho reprezentační kolega Dušan Kožíšek, který bude na startu potřetí, poprvé ale jako biker.

"Ale asi budu ten slabší článek," culil se Kožíšek. "Chci se na ten závod podívat z jiného pohledu, jestli se ti na kole neflákají a já se nedřel po svých jako mezek."

V současnosti je do závodu přihlášena necelá dvacítka týmů, v listinách zatím ale scházejí profesionálové. "Takže doufám, že na startu bude kolem padesáti čtveřic," povídal ředitel závodu Martin Kráčalík. "A to je pěkné číslo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze