Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Administrativní sestup z druhé ligy léčili badmintonisté Nejdku Saskem

badminton - ilustrační foto | foto: MF DNES

4 2010
Po nečekané a tvrdé ráně o sestupu z druhé ligy si badmintonisté Jiskry Nejdek léčili sebevědomí v Německu. A úspěšně. Na turnaji Sparkassen cup za účasti osmi družstev v saském Stollbergu.

"Skončili jsme druzí stejně jako v letech 2007 a 2008," říká manažer nejdeckých badmintonistů Stanislav Newiak.

Jiskra Nejdek ve složení Jan Klimaj, Tung Hai Trinh, Stanislav Newiak, Marcela Nesvedová a Miroslava Růžičková, v základní čtyřčlenné skupině porazila BC Stollberg 2 6:0.

"Celkem jasná a povinná výhra nad domácí rezervou," míní Newiak. Dále vyhrála nad SG Meerane 02 4:2. "Po jasném vedení 3:0 klopýtli v singlech Klimaj i Nesvedová. Vše zachraňoval mix Newiak, Růžičková," říká manažer.

Následovala prohra s TSV Blau-Weiss Röhrsdorf 1:5. "Stejná prohra jako loni, čest zachraňovala Nesvedová," vzpomíná Newiak.

V semifinále Nejdek porazil domácí BC Stollberg 1 4:2. Jiskra měla fantastický nástup a po čtyřhrách mužů i žen vedla 2:0, třetí bod přidal Tung a čtvrtý Nesvedová.

"Překvapivou výhrou nad Schäferovou 2:0 (18,16), loni s ní prohrála jasně 14,13. Pak již soupeř koriguje na 2:4. Super jsme ve finále," raduje se Stanislav Newiak.

Ve finále je soupeřem Nejdku TSV Blau-Weiss Röhrsdorf. "Odehrány první sety obou čtyřher Klimaj, Trinh a Růžičková, Nesvedová a oba vedeme 1:0 na sety, kluci dokonce deklasují 21:10, fantasie," radost Newiaka ovšem záhy vyprchá.

"Bohužel realita je jiná, prohráváme druhé i třetí sety a stav je 0:2." Následně snižuje Nesvedová, ale vedle prohrává Trinh. A když prohraje pár Newiak, Růžičková na zápasových 1:4. "Je rozhodnuto," ví Newiak.

Následná výhra Klimaje už nic nemůže změnit. I přes stříbro odjíždí nakonec nejdečtí zklamaní. "Škoda, škoda," opakuje zklamaně Stanislav Newiak.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze