Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Adámek chce brzy opět boxovat

17 2006
Hradec Králové - Hned v prvním zápase si hradecký boxer Tomáš Adámak dokázal, že se na profesionální ring těšil oprávněně. Slovák Lašček sice vydržel v ringu kongresového centra hradeckého Aldisu Adámkovi odolávat všechna plánovaná čtyři kola, ale vítězství si do svých statistik zapsal domácí borec.

Pro jednoho z nejlepších českých amatérů posledních let to byl nadějný vstup mezi profesionály.

Od přestupu mezi profesionály jste si sliboval hlavně změnu, jak velká s ohledem na váš první zápas podle vašeho názoru je?
Možná jsem od toho čekal větší. Boxuji samozřejmě bez helmy, s trochu jinými rukavicemi a na déle trvající kola, ale jinak jsem zase tak velký rozdíl nepozoroval.

Za soupeře jste měl zkušeného Laščeka, jak na vás působil?
Někteří lidé mi říkají, že je o dvě třídy horší než já, ale já bych jeho umění tak nepodceňoval. Má za sebou stovky zápasů v amatérském ringu a desítky mezi profesionály.

V zápase jste však měl velmi záhy navrch.
V prvním kole to ještě Lašček zkoušel, ale pak už jsem začal trestat jeho chyby a bylo na něm patrné, že chce jen doboxovat.

Nešlo mu tuto snahu překazit? Byl několikrát počítán, měl jste velkou převahu.
Je pravda, že mě trenér trochu brzdil. Chtěli jsme si vyzkoušet, jak vydržím boxovat čtyři celá kola. Brali jsme to jako přípravu na další zápasy a z tohoto pohledu taktika vyšla.

Kdy se tedy chystáte znovu do ringu?
Rád bych už dost brzy. Možná v březnu, určitě nejpozději v dubnu. Zápas jsem totiž absolvoval bez zranění, po kratším odpočinku už jsem znovu začal trénovat.

Oproti minulým rokům vypadáte mohutněji, nepřibyly vám nějaké kilogramy?
Pár ano, ale souvisí to s tím, že jsme hodně pracovali na silové stránce. V amatérském ringu jsem boxoval hodně technicky, mezi profesionály je to trochu jinak, síla je potřeba.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze