Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtým Čechem v NBA? Do letošního draftu se hlásí Pecháček

Český basketbalista Adam Pecháček v utkání ME do 20 let | foto: FIBA/Ciamillo-Castoria/De Massis

19 2016
Český basketbalista Adam Pecháček bude usilovat o pozici mezi šedesátkou vyvolených mladých mužů v letošním draftu NBA. Jeho zástupci o tom informovali prostřednictvím Twitteru.

Přesná levá ruka a 207 centimetrů výšky vystavují jedenadvacetiletého Pecháčka do zorného pole basketbalových skautů, na velký průlom však tento bývalý juniorský reprezentant stále čeká.

Pecháček dlouhodobě patří k nadějím tuzemského basketbalu, na pět let starou účast mezi elitou Jordan Brand Classic v americkém Charlotte, která jej pasovala i mezi budoucí hvězdy evropského formátu, výrazněji nenavázal.

Svá dorostenecká léta spojil s Itálií, mládežnické celky Virtusu Boloňa dotáhl k několika národním titulům. Ovšem v prvním týmu boloňského klubu šanci nedostal a výraznější stopu nezanechal ani u italského vicemistra Reggio Emilia.

Zlom přišel až v průběhu této sezony, kdy Pecháček zamířil na hostování z Itálie do Koszalinu. V polské lize nyní sbírá 13,1 bodu a 5,2 doskoku na utkání a kromě premiérové pozvánky do české seniorské reprezentace zjevně vyhlíží i šance předvést se zájemcům z NBA.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze