Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pecháček se do Reggio Emilia nevrátí, podepsal španělskému Obradoiru

Adam Pecháček | foto: FIBA/Ciamillo-Castoria/De Massis

2 2016
Český basketbalový reprezentant Adam Pecháček končí v Grissin Bon Reggio Emilia a má namířeno do španělského Obradoira. Jedenadvacetiletý pivot se v Itálii dohodl na rozvázání smlouvy, která mu končila po následující sezoně. Španělský klub zisk posily oznámil v úterý na svém webu.

Pecháček tak nenaváže na podzim 2014 a rok 2015, kdy v předním italském klubu pouze paběrkoval. Z trápení jej pak vysvobodilo hostování v polském AZS Koszalin, z něhož se odrazil až do širšího kádru české reprezentace.

A nyní se s Reggio Emilia loučí 207 centimetrů vysoký rodák z Prahy definitivně. Smlouva v Itálii byla ukončena po vzájemné dohodě, jako první o tom informoval italský deník Prima Pagina.

Po Virtusu Boloňa, Reggio Emilia a Koszalinu je Pecháčkovým dalším zaměstnavatelem španělské prvoligové Río Natura Monbús Obradoiro, sídlící v Santiagu de Compostela. Český talent se mu upsal na čtyři sezony.

„Adam je hráč s velkým potenciálem. Proto jsme ho podepsali s dlouhodobým plánem. Jeho všestrannost mu dává velké šance, aby se u nás prosadil, a věříme, že u nás herně poroste,“ řekl generální ředitel klubu José Luis Mateo.

Obradoiro má s českými hráči dobrou zkušenost. Dlouho mezi jeho klíčové hráče totiž patřil Pavel Pumprla.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze