Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ACA Racing se chystá na finiš sezony

ACA Racing, Erik Janiš - ÚTOČÍ NA TITUL. Jednička týmu ACA Racing Erik Janiš (vpravo), útočí na titul ve Škoda Octavia Cupu. | foto: MF DNES

20 2006
Ostrava - Žádné závody sice v nejbližších dnech nejsou, ovšem lidé ze stáje ACA Autocentrála Racing z Ostravy mají i tak pořádný frmol. Celá stáj se totiž takřka přestěhovala do téměř pět set kilometrů vzdáleného Mostu, kde na tamním okruhu ladí své čtyři vozy pro srpnový vrchol sezony Škoda Octavia Cupu.

"Tým se chystá na vrchol sezony," potvrdil manažer stáje ACA Jiří Zlotý.

"V srpnu nás čekají během pouhých čtrnácti dnů dva klíčové závody na okruhu v Mostě a pokud nám bude přát štěstí, chceme zaútočit na titul jak v jezdcích, tak v celkovém pořadí stájí zúčastňujících se Škoda Octavia Cupu."

Tento a příští týden se proto na mosteckém okruhu vystřídají všichni čtyři piloti ostravské závodní stáje, aby dokonale vyladili především podvozky svých dvousetkoňových octavií.

A před vrcholem sezony Škoda Octavia Cupu má stáj ACA naději na úspěch. V dosavadním pořadí se všichni její jezdci drží v první desítce. Největší šanci uspět má letošní posila, osmnáctiletý juniorský mistr Evropy v motokárách Erik Janiš, který je průběžném pořadí druhý za Michalem Matějovským.

"Ukazuje se, že jeho angažmá u nás bylo vynikajícím tahem," netajil manažer Zlotý. "Janiš v každém závodě, pokud rovnou nestál na bedně, tak vždy se držel v těsném závěsu za špičkou. Jezdí dravě, nebojácně a přitom naprosto čistě."

Sám Erik Janiš je se svým účinkováním ve Škoda Octavia Cupu rovněž spokojený. "Auto mi sedí, škodovácký pohár je dobrá soutěž," podotkl osmnáctiletý závodník, na kterého nejvíce zapůsobil květnový závod v Brně. "Potkal jsem se tam se starším a zkušenějším bratrem Jarkem, který v rámci závodů FIA GT řídil sedmisetkoňový vůz Saleen," vzpomínal Erik Janiš.

Bez šancí nejsou ani další jezdci stáje ACA. Jiří Navrátil je v průběžném pořadí třetí, Jan Dostál sedmý a Michal Vorba devátý. "Díky tomu by nám neměl uniknout ani věnec v poháru stájí," dodal Zlotý.

Předposlední závod Škoda Octavia Cupu se jede v Mostě v polovině srpna, o konečném pořadí se pak rozhodne 28. srpna v rámci mosteckého truckového víkendu.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze