Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistická Sparta začala svou jízdu za novou sezonou na Šumavě

Jiří Nesveda | foto: AC Sparta cycling

4 2014
AC Sparta Praha cycling, profesionální cyklistický klub se sídlem v Rokycanech léta dirigovaný šéfem Zdeňkem Rubášem, odstartoval zimní přípravu na novou sezonu na šumavských silnicích.

Soupiska kontinentálního týmu se pozměnila, navíc tým dále pracuje v rámci cyklistické akademie.

„Tréninky na Šumavě byly hodně kvalitní, samozřejmě jsme kladli důraz na týmovou spolupráci a osobní poznání mezi novými tvářemi v týmu,“ pochvaloval si Zdeněk Rubáš, šéf cyklistické stáje.

AC Sparta Praha

Složení týmu

Tomáš Holub (rodiště Plzeň), Jiří Nesveda (Nýrsko), Václav Viktorin (Sokolov), Jakub Honzík ( Mělník), Petr Malán (Plzeň), Jan Stöhr (Jablonec), Pavel Stöhr (Jablonec), Jindřich Dlask (Praha), Jan Ryba (Rokycany), Lukáš Kobes (Trhanov), Martin Červenka (Praha), Petr Fiala (Cheb)

Sparta akademie: Vojtěch Rakovský (Praha), Jonáš Vojtěch (Praha), Petr Kohlbeck (Nýrsko), Miroslav Svatek( Cheb)

Do hor jezdci vyrazili na horských kolech přímo z Rokycan, při cestě přes Horažďovice až do Vimperka, kde měli sparťané základnu, absolvovali celkem 120 kilometrů.

„V dalších dnech byl na programu výšlap na rozhlednu Boubín, etapy v sedle horských kol na Kašperk, Churáňov, Kvildu, Modravu či Poledník,“ popisoval Rubáš. Poslední, pátá etapa, byla zároveň návratem do Těškova, cyklisté znovu urazili trasu dlouhou 120 kilometrů.

„V dvanáctičlenném kontinentálním týmu máme čtyři nováčky. Z výběru Experiment 23 přicházejí Jindřich Dlask a mladík Petr Malán, dále tým doplnili nadějní juniorští reprezentanti - biker Lukáš Kobes z Domažlic a silničář Jakub Honzík, který působil v týmu Johnson Mladá Boleslav,“ uvedl šéf klubu.

Tým AC Sparta cycling se v loňském roce rozšířil také o cyklistickou akademii, tam jsou nyní vedle juniorského reprezentanta Miroslava Svatka i zkušenější Petr Kohlbeck a dva talentovaní jezdci z Prahy - Vojtěch Rakovský s Jonášem Vojtěchem. K tomu klub doplňují borci kategorie Masters a MTB.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze