Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motocyklista Abraham už nemá sádru. I tak vynechá další závod MotoGP

Karel Abraham | foto: Anna Vavríková, MAFRA

31 2015
Návrat na okruhy se minimálně o týden odkládá. Karel Abraham, jediný Čech v MotoGP, kvůli operovanému kloubu na noze vynechá i závod v americkém Indianapolis, který je na programu 9. srpna. Do Spojených států příští týden vůbec neodcestuje a stále tak není jisté, jestli se 25letý jezdec objeví na domácí Velké ceně v Brně (16. srpna).

Kvůli vykloubenému kloubu na noze přitom už Abraham vynechal tři závody, vykurýrovat se nestihl ani během současné pauzy v motocyklovém šampionátu, neboť teprve tento pátek mu lékaři sundali z nohy sádru.

„Můžu pomalu zkoušet se na nohu postavit, ale mám od doktorů příkaz to nepřehánět.“

Na operované noze nestál už víc než měsíc a půl, i proto mu příští týden startuje série rehabilitací, po kterých by měla končetina zesílit. „Ale noha je hrozně slabá, bude to nějakou dobu trvat, než se to dá do pořádku. Ale na jezdění na motorce by to mělo být snad v pohodě,“ věří Abraham.

Při německé Grand Prix ho v týmu nahradil Hiroši Aojama, tentokrát místo něj pojede Toni Elias, někdejší mistr světa třídy Moto2. Abraham přitom hodně toužil do Ameriky odletět, tlačil na lékaře, aby mu sádru sundali o pár dní dřív, ale „nezlomil“ je. „Říkali, že by kloub mohl vyskočit a koledoval bych si o daleko větší průšvih. Pak bych musel na náročnější operaci a byl by to konec sezony.“

Navíc pochroumaný kloub je zrovna tím, kterým na motorce řadí, a tak bez rehabilitace a posílení by nejspíš při jízdě hodně bolel.

Z těch slov je jasné, že i brněnský závod v půlce srpna dál v jeho případě zůstává nejistým podnikem, byť Abraham je optimista. „Kvůli Brnu bych šel i do rizika, ale přiměřeného. Ne, aby mi šlo o život.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze