Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Abraham šokoval v testech Moto 2. Výhoda to nebude, míní

Motocyklový závodník Karel Abraham | foto:  David Neff, MAFRA

1 2010
Mohl by se vytahovat, mluvit sebevědomě třeba i o stupních vítězů, vždyť v testech, ve kterých Lukáš Pešek propadl, on skončil třetí. Dvacetiletý Karel Abraham, druhý Čech ve třídě Moto 2, však tvrdí: "Z těch výsledků mi neplyne žádná velká výhoda."

Vážně ne?
Nelze úplně říct, že jsou testy kničemu. Potřeboval jsem získat zkušenosti, protože čím víc jich budu mít, tím si pak budu při závodě jistější. Budu vědět, jak se v které situaci na trati chovat. Přesto je nelze přeceňovat. Je nás 20 v jedné vteřině, teprve uvidíme, jak to bude vypadat při závodě.

40

O tolik kilogramů jsou kvůli změnám těžší motorky, na nichž budou v letošním seriálu mistrovství světa jezdit Češi Karel Abraham a Lukáš Pešek. Šampionát odstartují 11. dubna na Velké ceně Kataru v Losail.

Lukáš Pešek říkal, že dvacet lidí může bojovat o vítězství. Tak tedy máte šanci i vy?
Rád bych, ale... Vážně nelze dělat závěry z testů, vždyť my jsme v nich měli první dva dny velké problémy. Vůbec nám nešlo nastavení, které jsme využívali před rokem, dokonce jsem měl pád. Najednou jsme motorku přes noc pozměnili a jela skvěle. Ten třetí nejrychlejší čas se mi však podařil, když jsem chytl Eliase a vyvezl se za ním. A měli jsme i další trable.

Jaké?
Maximální rychlost jsem měl o deset kilometrů menší než zbytek, což může být hned v prvním závodě v Kataru, kde je dlouhá rovinka, velký problém.

Ale nová třída, ve které mají všichni stejné motory, se vám asi musí zatím líbit, že?
Toť otázka... Je to zatím velká neznámá a bude trvat, než si všichni zvykneme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze