Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Abraham senior založil novou stáj. Pro talentované motocyklisty

Karel Abraham junior patřil a patřil k velkým českým talentům. Napodobí jej někdo další? | foto:  David Neff, MAFRA

2 2010
Motoristický sport upadá a v Česku nevyrůstají noví motocykloví jezdci. Tak se to Karel Abraham starší, majitel stáje AB Cardion, rozhodl změnit. Ve spolupráci s Automotodromem Brno letos založil AMK Brno circuit Junior team, tedy družstvo pro mladé talentované jezdce, kteří by chtěli jednou jezdit třeba mistrovství světa silničních motocyklů.

V letošní sezoně budou juniorskou stáj reprezentovat 14letí kluci Karel Hanika a Lukáš Burget. "Původně jsme chtěli dva do stopětadvacítek a jednoho do minibiků, ale nakonec jsme si nechali jen dva," sdělil Abraham.

Na první pohled se to může zdát málo, ale na rozjezd nového projektu to stačí. "Celý rok jezdcům platíme motorku, kombinézu, servis i cestu na závody. Přesto si spousta rodičů mladých jezdců kladla ještě podmínky, což bylo hodně úsměvné. Uvidíme, jestli se tým v budoucnosti rozroste," vysvětluje Abraham.

"Záleží na sponzorech a ochotě jezdců." Majitel stáje doufá, že vybraní talenti to nezabalí, na což mají právo.

"Pokud budou dál jezdit, určitě bychom si jejich působení u nás smluvně ošetřili. Investované prostředky se nám sice nevrátí, ale aspoň by se nám úplně nerozpustily," plánuje.

Hanika by měl jezdit závody Alpe Adria 125 GP a Burget zatím mistrovství Evropy minibiků a domácí závody. "Další rok už by měl jezdit také stopětadvacítky, protože minibiky v Česku končí a kdo ví, jestli je ještě někdy někdo oživí," míní Abraham.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze