Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Abraham je po brněnském závodě naštvaný: Takhle to přece nejde dělat

Motocyklový závodník Karel Abraham | foto:  David Neff, MAFRA

16 2010
Pošesté jel v Brně a popáté spadl. Tentokrát už v kvalifikaci, ovšem nezaviněně. Domácího jezdce Karla Abrahama donutil k pádu soupeř. Bohužel si ublížil tak, že mu v neděli hlavní lékař mistrovství světa zakázal závodit.

Loni ho táta seřval, když ve Velké ceně v Brně spadl. Letos mu ho muselo být spíš líto. Karel Abraham v sobotní kvalifikaci třídy Moto2 doplatil na neohleduplnost jednoho ze soupeřů a nutně přišel pád.

A také malý otřes mozku a v neděli ráno ortel lékaře, že zůstane akorát v boxech. "Chtěl jsem jet, taťa i já jsme na doktory z kliniky vyvíjeli malý nátlak, ale řekli, že ne," pravil smutně dvacetiletý jezdec týmu Cardion AB.

Hodně jste chtěl doma na start, že?
Právě. I z toho špatného místa po kvalifikaci jsem mohl něco utrhnout. Když se podívám, tak Debon startoval patnáctý a bojoval o první místo, takže podobně jsem mohl jet třeba i já.

Co přesně vám bylo v sobotu?
Asi jsem měl otřes mozku a možná jsem byl chvilku v bezvědomí. Aspoň si to doktoři myslí, protože jsem tam ležel. Já si to moc nepamatuju.

Co se stalo ve chvíli, kdy jste motorku položil?
To vím naprosto přesně a jsem naštvaný. Takhle to nejde dělat, když je nás na trati čtyřicet. Když jede člověk pomalu, tam mimo lajnu, když jede do boxu, tak zvedne ruku. On jel pomalu přímo ve stopě, zajížděl do boxu a ruku nezvedl. Na poslední chvíli už jsem s tím nemohl nic dělat. Kvůli němu jsem musel totálně brzdit.

Karel Abraham na automotodromu v Brně.

Prý jste přemýšlel, jestli motorku položit, nebo do něj najet.
Je to tak. Nic jiného se dělat nedá. Zkusil jsem projet, ale to nešlo a šel jsem přes něj highsidera. Být to o desetinu později, šel bych i s ním.

Tým se vám snažil rozmluvit návrat do kvalifikace po prvním pádu, proč jste je neposlechl?
Je to tak, ale čas, který jsem měl, nebyl moc dobrý a chtěl jsem něco zkusit. Ale byla to chyba, protože se mi točila hlava a bylo mi špatně.

Jak dlouho pak trvalo vyšetření?
Sobotní docela dlouho, protože jsem byl i na kapačkách.

Jaké to bylo, když vám doktor řekl, že v neděli nepojedete?
Řekl mi to až v neděli ráno a určitě jsem nebyl šťastný. Bohužel.

Jaká byla noc, když jste nevěděl, jestli pojedete?
Nepřemýšlel jsem nad tím, že nepojedu. Myslel jsem, že to není takový problém. Že to problém je, jsem zjistil až ráno.

Co vám řekli jako důvod?
Prý by to bylo špatné s koncentrací a ještě se mi občas zamotala hlava, a kdyby se to stalo na motorce, bylo by to špatné.

Jste známý pohodář. Může to na vás nechat nějaké následky, že se vám tady tak nedaří?
Doufám, že nezanechá, že se mi tu podaří příští rok konečně dobře dojet. Musí se to někdy zlomit, nemáme tady štěstí. Navíc pojedu v nové třídě, takže to bude i nová motivace.Najdete na iDNES.czmobilní verze