Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Naštvaný Abraham: Zase mi selhala brzda, mohl jsem se přizabít

Karel Abraham při tréninku na Velkou cenu Japonska. | foto: Reuters

12 2014
Byl to závod, po kterém se definitivně korunoval mistr světa v MotoGP. Zároveň to byl závod, ze kterého český motocyklista Karel Abraham odjel jen devět kol a pak kvůli pádu odstoupil. Jenže nehledejte za tím jeho jezdeckou chybu, Abrahamovi už podruhé v sezoně selhala brzda.

A v cíli nadával: „Stát se to o kousek dál, kde se na rovince jezdí kolem tří set, tak to bylo fakt o život!“

Takhle spadnul „jen“ ve dvoustovce, a byť udělal pár kotrmelců, zdravotně je v pořádku. „Celý víkend jsem upozorňoval, že brzda není v pořádku. Celý víkend se všichni tvářili, že tam není problém. A pak člověk přijede ve dvou stovkách do zatáčky, zabrzdí a páka se propadne. Takhle se nedá závodit,“ vzkázal z Japonska ve své tiskové zprávě.

Karel Abraham

Karel Abraham

Bylo to přitom letos už podruhé, co nejdůležitější věc na motorce přestala fungovat. Poprvé kvůli ní nedokončil závod ve španělském Jerezu.

„Brzda je součástka, na kterou se musím stoprocentně spolehnout, nemůže tam být ani promile možnosti selhání. A mě se to stane za sezonu dvakrát. Naštěstí to teď přišlo v situaci, kdy jsem to nějak vyřešil, aniž bych se přizabil. Motorku jsem zkusil položit co to šlo, i tak jsem ale vyjel na trávu a skončil někde v půli kačírku.“

S mechaniky proto hned požádal výrobce brzd, firmu Brembo, aby se k problému oficiálně a veřejně vyjádřila. Aby uvedla, kde je chyba. „Pokud něco dělám špatně já, tak ať mi řeknou co. Jak má člověk závodit, když v každé zatáčce přemýšlí, jestli zabrzdí? Tohle mě fakt štve a jestli to má být takto, tak nemá smysl jezdit.“

Autor:


Témata: Karel Abraham
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze