Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


0:8. Šílená třetina florbalistů Boleslavi rozhodla druhé čtvrtfinále proti Future

Štěpán Slaný (v modrém), Mladá Boleslav | foto: Jakub Konarski, www.fbcostrava.cz

8 2010
Něco mezi hororem, pokusem o pohádku a thrillerem servírovali v nedělní odvetě čtvrtfinále extraligy florbalisté Mladé Boleslavi. Po první třetině prohrávali rekordně 0:8, dokázali se však obdivuhodně zvednout a v poslední půlminutě aplaudovala hala jejich snaze o vyrovnání při hře bez brankáře.

Nevyšlo to, Boleslav podlehla pražskému týmu Future 9:11. Stav série je 1:1 na zápasy. Po zvládnutém sobotním utkání (5:3) domácí nastoupili jako po těžkém flámu.

Tenhle dojem umocňovala diskotéková hudba, která přehlušovala pokusy plné haly o fandění. Pražané v jejím rytmu odskočili Boleslavi do konce třetiny na neuvěřitelné skóre 0:8.

Střela – gól.

Střela – gól.

Střela – gól.

Nemělo to konce...

Boleslavští jen stínovali a jako opaření sledovali míčky, které bezmocný brankář Koráb vytahuje ze sítě. Ten osmý symbolicky po trefě od vlastního hráče.

Hrůzná třetina kladenských hokejistů

Florbalisté Mladé Boleslavi nebyli v letošní sezoně prvními středočeskými sportovci, jimž se hrubě nevydařila část utkání.

Prohrát 0:8 třetinu se povedlo také kladenským hokejistům, když v listopadu prohráli v Liberci 1:8 (0:0, 0:8, 1:0). Osm gólů tehdy dostali za patnáct minut.

"Takovou šílenou třetinu jsem zažil snad jedině v žákovské kategorii, u dospělých jsem se s něčím podobným nikdy nesetkal," divil se domácí trenér Jiří Stožický. "Hráli jsme vlažně, ale bylo to i o štěstí, kterého měl soupeř vrchovatě."

Hosté to viděli jinak. "Už v sobotu jsme chtěli využít Korábovy slabiny a neustále střílet. Až dnes jsme to ale úspěšně uvedli do praxe," usmíval se kouč Future Petr Mudra.

Druhá třetina budila dojem, jako by si mužstva vyměnila dresy. Znovu všechny góly padaly do brány nalevo od tribuny, jenže stříleli je domácí, kteří po výpadku navazovali na sobotní výkon.

Bleskový gól Iva Veselého jim vrátil sebevědomí, pak přidali další dva. Ve 34. minutě se trefili dvakrát do sítě a ještě do tyčky. Hostům se najednou nervozitou klepaly ruce a jen odevzdaně sledovali tenčící se náskok.

"Podlehli jsme uspokojení, takhle pustit soupeře zpátky do zápasu, to by se nemělo stávat," kroutil hlavou Mudra.

Zázrak se však nekonal, boleslavský vabank byl ztrestán a hosté už zápas nepustili. "Inkasované góly už byly důsledkem naší hry na maximální riziko, co jiného nám zbývalo," konstatoval Stožický.

Boleslav přesto neúnavně útočila a stáhla prohru na konečných 9:11. Teď se série stěhuje do Prahy.

"Není to žádná nevýhoda, venku se nám daří možná lépe než doma," tvrdí Jiří Stožický.

Ve třetím střetnutí už bude moci postavit svou největší hvězdu Petra Novotného. Ten byl sice připravený na lavičce, ale ani do jednoho duelu kvůli nataženému stehnu nezasáhl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze