Basketbalistky USK stvrdily výhrou prvenství v euroligové skupině

Jelena Dubljevičová z USK Praha (vlevo) v euroligovém duelu proti celku Kibirkstis Vilnius. | foto: ČTK

19 2014
Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Eurolize vyhrály 86:71 na hřišti litevského Kibirkštisu Vilnius a už jedno kolo před koncem základní části si zajistily prvenství ve skupině C.

Opanovat svou skupinu se z českých klubů dosud povedlo jen v letech 2005 a 2006 Brnu, které pak vždy došlo až do finále. V osmifinále by USK měl hrát s jedním ze tří nejlehčích soupeřů.

Pražanky vyhrály v Eurolize potřetí za sebou, ale v úvodu zápasu v litevské metropoli neměly hru pod kontrolou. Za stavu 8:4 dovolily soupeři šňůru 12 bodů a ztrácely už deset. Pak je však nakopla trojka Kateřiny Elhotové a ze stavu 14:24 otočily skóre na 29:28.

Až do konce první půle se hrál vyrovnaný basketbal, do druhého poločasu však hráčky USK nastoupily s odhodláním soupeře rychle zlomit a šňůrou 11:0 se jim to povedlo. Získaly dvouciferný náskok a domácí už nepustily zpátky do hry.

Hned pětice hráček USK dosáhla na dvouciferný počet bodů. Jelena Dubljevičová 25 body potvrdila roli jedné z nejlepších střelkyň soutěže. České mistryně navíc 86 body zaútočily na druhé místo mezi nejofenzivnějšími celky Euroligy za Jekatěrinburgem.

Euroliga basketbalistek - skupina C

Kibirkštis Vilnius - ZVVZ USK Praha 71:86 (24:17, 42:42, 56:68)
Nejvíce bodů:
Mershonová 14, Kuktieneová 13, Solopovová 11 - Dubljevičová 25, Vaughnová 16, Palauová 12, Kat. Elhotová, Vítečková a Robinsonová po 11. Fauly: 17:17. Trestné hody: 16/14 - 11/10. Trojky: 7:6. Diváci: 150.

Polkowice - Galatasaray Istanbul 45:70
Salamanca - Spartak MO 59:66