Znojmo už získalo tři body

2 2000
Pardubický brankář Svoboda ani nestačil zareagovat. Takovou ránu kolem jeho levého ramena vyslal vsetínský obránce Tesařík, který tak vyrovnal na 1:1. Na zaslouženém výsledku dramatického utkání se spoustou šancí už nic nezměnilo ani prodloužení, v jehož závěru se řítil na domácího brankáře Kameše osamocený veterán Janecký. Brankář ale jeho nájezd kryl. "Byl to nadprůměrný a zcela vyrovnaný hokej, soupeř nám ale dobře organizovanou obranou mnoho nedovolil," přiznal vsetínský kouč Miroslav Venkrbec.

Branky a nahrávky: 44. Tesařík (Pardavý, Kuboš) - 38. Tvrdík (Blažek). Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 5:7, navíc Jančařík a Mikeska 10 minut. Diváků: 2867. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0. Vsetín: Kameš - Tesařík, Kuboš, Jaškin, Srdínko, Zubíček, Štrbák - Pardavý, Dopita, Tomajko - Veselý, Lipianský, Stantien - Sochor, Žajgla, Jantovský. Pardubice: Svoboda - Malinský, Jančařík, Píša, Mudroch, Novotný, Divíšek, od 9. navíc Duben - Tvrdík, Blažek, Lubina - Sýkora, Janecký, Mikeska - Kudrna, Filip, Procházka. (spo)

Třinec - Kladno 7: 3

Galapředstavení střelce Ujčíka zaujalo při jednoznačné výhře favorita. Soupeř se držel jen do úvodu druhé třetiny, kdy Kruliš vyrovnal v přesilovce. Potom už ale Kladno domácí útočnou lavinu nezadrželo. "Je škoda, že v první části jsme zahazovali šance. Trochu mi vadilo, že v poslední třetině jsme i za rozhodnutého stavu byli zbytečně nervózní," řekl trenér vítězů Vladimír Vůjtek.

Branky a nahrávky: 7. Cartelli (Král, Zadina), 28. Ujčík, 30. Ujčík (Houdek), 34. Janků (Daňo, Jánoš), 37. Král (Zadina, Zetek), 42. Král (Cartelli, Němčický), 53. Ujčík (Kapuš) - 26. Kruliš (Klimt), 36. Klimt (Kruliš, Gardoň), 43. Sedlák (Táborský). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváků: 4004. Třetiny: 1:0, 4:2, 2:1. Třinec: Novotný - Kuntoš, Vlk, Cartelli, Zetek, Houdek (41. Nosek), Procházka - Janků, Daňo, Jánoš - Zadina, Král, Němčický - Ujčík, Kapuš, Moskal (41. Appel). Kladno: Pinc (35. Horčička) - Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Skuhrovec, Táborský, od 41. navíc Boháček, Hájek - Svoboda, Voskár, Kameš - Havel, Gardoň, Klimt - Horna, Skuhravý, Vlček, od 35. navíc Holšán, Plekanec, Sedlák. (ČTK)

Znojmo - Zlín 2: 0

Až Uramova trefa do prázdné zlínské branky půl minuty před koncem definitivně rozhodla o prvním tříbodovém vítězství Znojma. Do té doby obě mužstva bojovala, ale gólmani na obou stranách vynikali. Znojmo vedlo od 10. minuty a hosté mohli srovnat po polovině zápasu, kdy hráli 65 vteřin v pěti proti třem. Branku sice s koncem druhého trestu dali, ale byla dosažena vysokou holí a rozhodčí ji neuznali. K power play se Zlínští dostali až v poslední minutě, Pucher však vybojoval puk a poslal Urama pro vítěznou branku. Znojmo tak ani v pátém vzájemném zápase neprohrálo.

Branky a nahrávky: 9. Havíř (Pucher, Plášek), 60. Uram (Pucher). Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 5:2, navíc Pucher 10 minut. Diváků: 5200. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Znojmo: Svoboda - Havíř, Soudek, Heš, Kumstát, Jakeš, Petlák - Uram, Pucher, Plášek - Procházka, Pazourek, Mařák - Vorel, Kaňkovský, Lipina, od 21. navíc Haman. Zlín: Hudáček - Hamrlík, Malena, Marušák, Mojžíš, Luža, Žižka - Okál, Čajánek, Somík - Rachůnek, Leška, Navrátil - Kotásek, Vala, Ambruz - Balaštík, Jenáček, Korhoň. (ant)

Sparta - Karlovy Vary 3: 0

Kdyby Sparta neměla v sestavě útočníka Sivka, který nastoupil teprve podruhé po návratu z přípravného kempu NHL, asi by z utkání s Karlovými Vary odešla s ostudou. "Nehráli jsme dobře, můžeme mít radost jen ze zisku tří bodů," připustil sparťanský asistent Pavel Hynek. Devatenáctiletý hráč nejprve ve 37. minutě našel lék na střeleckou neschopnost obou týmů a v úvodu závěrečné třetiny uklidnil mistrovský tým svým druhým gólem. Poražení doplatili na špatnou koncovku, vrcholem jejich úsilí v útoku byla tyčka po střele Hrušky.

Branky a nahrávky: 37. Sivek (Hlinka), 43. Sivek (Žemlička), 54. Hlinka (Ptáček, Žemlička). Rozhodčí: Brada. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváků: 2586. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Sparta: Bříza - Holý, Zábranský, Dobroň, Ptáček, Rebolj, Kroupa - Vůjtek, Martinec, Chabada - Novák (21. Sivek), Hlinka, Žemlička - Kratěna, Broš, Duda (30. Novák) - od 55. navíc Slanec. Karlovy Vary: Franěk - Sejejs, Polák, L. Procházka, Prošek, Žák, Punčochář - Tomík, Kverka, Rousek - Hruška, Procházka, Barus - Chlubna, Kašpařík, Košťál - Bohunický, Domin, Kalla. (bra)