Zlínští volejbalisté vedou ve čtvrtfinále 3:0. A nechtějí ho prodlužovat

Momentka ze zápasu Zlín - Benátky nad Jizerou | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

23 2015
Tři bravurně zvládnuté koncovky nasměrovaly extraligové volejbalisty Fatry Zlín ve čtvrtfinálové sérii s Benátkami ke čtyřem postupovým mečbolům. Třetí duel v hale soupeře pro sebe ukořistili stejně jako předešlé dva domácí poměrem 3:1 a v sérii vedou 3:0.

Vstupenku do semifinále si mohou obhájci bronzových medailí zajistit už v pondělí večer u Jizery. „Nebudeme to chtít prodlužovat, ale zápas od zápas je těžší Benátky porazit. Domácí nebudou mít už co ztratit a budou hrát vabank,“ upozorňuje trenér Zlína Roman Macek.

Zatímco v domácím prostředí zlomili volejbalisté Zlína houževnatého soka nejpozději ve třetím setu, tentokrát museli bojovat až do posledního míče, než zvedli ruce na hlavu.

„V každém setu rozhodoval jeden dva balony. V klíčových momentech jsme byli o kousíček jistější,“ zmínil Macek. Zlín se mohl znovu spolehnout na kvalitní obranu nad sítí. K 40bodovým blokům z prvních dvou utkání přidal včera dalších 15. „To je pořád krásné číslo,“ poznamenal Macek.

V útoku tým opět táhl spolehlivý Uchytil, který si drží v sérii více než poloviční úspěšnost zakončení.

A byť se jeho smečařskému parťákovi Jiřímu Vašíčkovi zatím v play-off tolik nedaří, dostal se do širšího reprezentačního výběru. Spolu s ním nominoval trenér Šmejkal ze Zlína rovněž nahrávače Pavla Bartoše.