Basketbalistky Slovanky dohrávaly ve čtyřech, Vary to uměly využít

Andrea Andělová (vpravo) z Karlových Varů uniká obraně Slovanky. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

27 2016
Osmou výhru v sezoně doslova vydřely karlovarské basketbalistky proti Slovance. Na domácí palubovce v utkání 17. kola Bonver ŽBL přehrály 79:67, jak ale po utkání pravil klubový manažer Roman Maleček: „Utkání nakonec skončilo vítězstvím našich barev, ale moc hrdí na něj být nemůžeme.“

Hostující Slovanka sice nastupovala k zápasu v roli mírného favorita, to kvůli výhře v předchozím utkání i v prvním vzájemném zápase s Karlovými Vary, přesto však domácí věřili, že díky rychlé a agresivní hře svého soupeře přehrají.

Zvlášť, když hostující tým přijel do Haly míčových sportů u KV Areny jen se šesticí hráček. „Naše naděje stouply, ale člověk míní a realita mění,“ připomíná Maleček dění na palubovce.

Slovanka dokázala i přes své početně slabší složení být téměř celé utkání důraznější a Karlovy Vary dokonce přehrávala i v počtu rychlých protiútoků. Nebylo se co divit, že na začátku poslední čtvrtiny svítil na elektronické tabuli stav 52:58.

V samém závěru zápasu se však přeci jen projevila větší únava hráček soupeře, a Karlovy Vary převzaly otěže utkání do svých rukou.

Aby ne, vždyť poslední minutu Slovanka dohrávala dokonce jen ve čtyřech hráčkách.

„Můžeme opět poděkovat našim divákům, kteří nás zejména v druhé půlce utkání svým fanděním podrželi,“ vzkazuje na dálku Maleček.