Vorlíček dojel v Sosnové čtvrtý, Sitnianský svoji kategorii vyhrál

Supermoto. Ilustrační snímek. | foto: Radek Miča, MAFRA

15 2014
Fanoušci supermota na okruhu v Sosnové u České Lípy se dočkali solidních výsledků českých závodníků. Motocyklista Petr Vorlíček obsadil čtvrté místo v kategorii S1 mistrovství světa. V mistrovství Evropy třídy S2 dominoval Milan Sitnianský.

Kategorii S1 ovládl Fin Mauno Hermunen, který ovládl obě finálové jízdy a v průběžném pořadí seriálu snížil náskok vedoucího Thomase Chareyra z Francie na šest bodů.

Na bodované pozice se v hlavní kategorii prosadili i další dva Češi Pavel Kejmar a Tomáš Trávníček. Kejmar získal jen o dva body méně než Vorlíček, byl pátý a v průběžně je šestý. Vorlíčkovi patří osmé místo.

Závody ME, vypsané pro kategorii S2, ovládl Milan Sitnianský, který vyhrál obě jízdy a jako první v sezoně tak na nejvyšším stupni nahradil Devona Vermeulena z Nizozemska. Sitnianský se posunul v průběžném pořadí kontinentálního šampionátu na třetí pozici.

Mistrovství světa i Evropy pokračuje 6. července v italské Cremoně.

ME a MS v supermotu v Sosnové na Českolipsku

MS
Kategorie S1
1. jízda:
1. Hermunen (Fin./TM), 2. T. Chareyre (Fr./TM), 3. A. Chareyre (Fr./Aprilia), ...5. Kejmar (ČR/Husqvarna), 6. Vorlíček (ČR/Honda), 11. Trávníček (ČR/Yamaha).
2. jízda: 1. Hermunen, 2. Ravaglia (It./Honda), 3. T. Chareyre, 4. Vorlíček, ...6. Kejmar, 10. Trávníček.
Celkově: 1. Hermunen 50, 2. T. Chareyre, 3. Ravaglia, 4. Vorlíček, 5. Kejmar, ...11. Trávníček 21.

Průběžné pořadí: 1. T. Chareyre 139, 2. Hermunen 131, 3. A. Chareyre 107, ...6. Kejmar 89, 8. Vorlíček 55, 9. Trávníček 52.

ME
Kategorie S2
1. jízda:
1. Sitnianský (ČR/TM), 2. Vermeulen (Niz./TM), 3. Klem (Fin./KTM), ...7. Jaroš (ČR/KTM), 8. Kajgr (ČR/Honda), 9. Tůma (ČR/Husqvarna), 13. Cikánek (ČR/Suzuki), 14. Filinský (ČR/KTM).
2. jízda: 1. Sitnianský, 2. Klem, 3. Kingelin (Fin./Aprilia), ...8. Tůma, 9. Kajgr, 13. Filinský, 14. Cikánek, 16. Jaroš.
Celkově: 1. Sitnianský 50, 2. Klem 42, 3. Kingelin 38, ...7. Tůma 25, 8. Kajgr 25, 13. Jaroš 19, 14. Filinský 15, 15. Cikánek 15.

Průběžné pořadí: 1. Vermeulen 188, 2. Klem 111, 3. Sitnianský 121, ...10. Jaroš 49, 13. Tůma 40, 16. Kajgr 25.