Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zabiju tě, řvala Serena na rozhodčí. Tenistka skandální výrok popírá

Serena Williamsová v debatě s rozhodčími - Americká tenistka Serena Williamsová vynadala rozhodčí. Do sporu se vložil i šéfrozhodčí Brian Earley. | foto: AP

13 2009
Skandál, potupa. Trapný konec mělo pro Serenu Williamsovou semifinále US Open. Obhájkyně titulu nezkrotila v závěru zápasu s Belgičankou Clijstersovou své emoce a po slovním napadení čárové rozhodčí dostala trestný bod znamenající proměněný mečbol soupeřky.

Všechno přitom začalo až nevinně. Za stavu 4:6, 5:6 a 15:30 při druhém podání Williamsové zahlásila čárová rozhodčí chybu nohou. Tudíž fiftýn a mečbol pro Clijstersovou.

Místo přijmutí zřídkakdy vyřčeného výroku ale nastal pravý opak. Ve Williamsové vzplály emoce. K rozhodčí vystartovala a zasypala ji sprškou výroků.

"Přísahám bohu, že kdybych mohla, tak bych vzala... míč a vrazila bych... hrdla a zabila bych tě," řvala Williamsová.

Čárová rozhodčí si ale věc nenechala pro sebe. Nesportovní chování Williamsové šla nahlásit sudí na umpiru. Když se vrátila na židličku, Serena v nadávkách pokračovala.

Serena Williamsová křičí na lajnovou rozhodčíSerena Williamsová

"Zabiju tě," křičela podle některých zdrojů na rozhodčí. "Nikdy jsem neřekla, že jí zabiju. To snad nemyslíte vážně. To nemyslíte vážně," ohradila se Williamsová v diskuzi s vrchním rozhodčím turnaje Brianem Earleyem u umpiru. "Co, že jsem říkala? Vy jste to neslyšeli?" opáčila pak na tiskové konferenci. "A že bych se měla omluvit? Už jsem viděla tolik lidí křičet na lajnové rozhodčí. Hráči jsou naštvaní, tohle se prostě stává."

"Šlo o chybu nohou. A ona čárové něco řekla. Ta si stěžovala rozhodčí zápasu a z toho pramenil trestný bod. Shodou okolností to bylo při mečbolu," uvedl Earley. "Navíc Serena už předtím dostala varování za rozbití rakety. Bylo to porušení kodexu o sportovním chování," dodal.

Když bylo rozhodnutí oznámeno, Williamsová jen obešla síť a podala ruku své soupeřce.

Kim Clijstersová jen krčila rameny. "Byla jsem příliš daleko, abych to slyšela. Nemůžu věc komentovat," uvedla Belgičanka startující v New Yorku na divokou kartu. "Ale jsou to pravidla. Smůla jen, že šlo o poslední bod zápasu," dodala.

Serena Williamsová a Brian EarleySerena Williamsová (vlevo) a čárová rozhodčí mířící směrem k umpiru

"Jen ty pocity z vítězství nebyly ty pravé," řekla dále bývalá světová jednička, která se může stát první tenistkou od roku 1980, která grandslamový turnaj vyhraje jako matka. Ve finále ji čeká Dánka Caroline Wozniacká.

Ve stopách bouřliváka McEnroea?

Svým incidentem dala Williamsová vzpomenout na Johna McEnroea. Známý bouřlivák byl v roce 1990 diskvalifikován z Australian Open poté, co v duelu 4. kola s Mikaelem Pernforsem zasypal sprškou urážek všechny kolem sebe včetně sudího na umpiru i hlavního rozhodčího turnaje.

Sobotní vzplanutí mladší ze sester Williamsových nebylo prvním v její kariéře.

Například na letošním Roland Garros označila při sporném bodu svou španělskou soupeřku Martinezovou-Sanchezovou ve 3. kole za podvodnici.

V roce 2003 obvinila na tomtéž turnaji po semifinálové porážce Belgičanku Heninovou ze lhaní a vymýšlení si.

O rok později prohrála ve čtvrtfinále s krajankou Capriatiovou. Několikrát si stěžovala na chybná rozhodnutí rozhodčí na umpiru. Tentokrát oprávněně. Sudí Mariana Alvesová byla poté suspendována a vedení turnaje se Američance omluvilo.

PODÍVEJTE SE NA ZÁVĚR ZÁPASU WILLIAMSOVÁ - CLIJSTERSOVÁ

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze