Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z očí mu vyhrkly slzy, z nosu krev. Nezastavuj! řval zraněný krasobruslař

AU! Kanaďanka Meagan Duhamelová zlomila svému krasobruslařskému partnerovi na MS Ericu Radfordovi nos. | foto: AP

28 2011
Vyhodil svoji ledovou partnerku do vzduchu, ona se třikrát otočila kolem osy. A když Meagan Duhamelová klesala zpátky do náruče krasobruslařského kolegy Erica Radforda, loktem mu zlomila nos. Navzdory krvavému zranění kanadská dvojice svoji jízdu dokončila, po krátkém programu byla na MS v Moskvě sedmá.

Loket krasobruslařky dopadl tvrdě na Radfordův nos při pokusu o trojitý twistovaný lutz už na začátku jízdy. Závodníkovi z nosu vyhrkla krev, do očí slzy tak, že téměř nic neviděl. "Zastavíme," volala Duhamelová.

On se ale vzdát nechtěl: "Nic se nestalo, jedem dál!"

"Vážně? Jsi v pořádku?" ptala se ona.

"Vidím, dýchám, neumírám," odpověděl zakrvácený tanečník. "Nejdřív je tu závod, nosem se budu zabývat až potom."

Tak v krátkém programu pokračovali dál a v první části soutěže si vyjeli sedmé místo se ziskem 58,83 bodu. Byl to nejlepší kanadský výsledek, i národní šampioni Kirsten Moore-Towersová a Dylan Moscovitch skončili až tři místa za nimi.

Na kanadskou "surovkyni" možná dýchl duch hokejových bijců. Šampionát se koná v hale, kde hraje moskevské Dynamo. Radford si tak na další jízdu možná půjčí od hráčů, kterým už sezona KHL skončila, přilbu s chráničem nosu.

"Tu asi bude potřebovat," smála se Duhamelová. "Myslím, že při první účasti na mistrovství světa se dost zviditelnil."

Ostřílená brunetka brala vinu na sebe. "Promiň," nepřestávala se omlouvat. Chyba byla v tom, že paže roztáhla příliš brzy a nechtěně udeřila svého partnera.

"Vždycky když jsem se na něj podívala, krve bylo víc a víc," popisovala Kanaďanka v deníku Toronto Star. "Ale jsem na něj opravdu hrdá, že dokázal pokračovat. To je ukázka jeho charakteru."

"Jediné, co se mi honilo hlavou, bylo: Co když jsem přišel o zub?" říkal Radford.

Když hudba dohrála, oni propletení v sobě vydechovali únavu, Duhamelová svého partnera poplácala po hlavě. "Jsi dobrý!" děkovala mu. Když čekali na známky od rozhodčích, on si ledoval nos.

Ve čtvrteční volné by měli nastoupit a svoji pouť mistrovstvím dokončit. "Ale uvidím, jak strávím noc," říkal marod po závodě. "Ráno vyrazím na trénink. Snad to nebude moc bolet a předvedeme další twist. Je to jenom nos, díky bohu nemám nic s rukama ani s nohama. A s bolavým nosem se dá docela dobře bruslit."

Autor:


Témata: krasobruslení
Najdete na iDNES.czmobilní verze